čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Pořádek v Brně ohlídá jednadvacet nových strážníků

Sedm žen a čtrnáct mužů převzalo ve čtvrtek z rukou brněnského primátora Romana Onderky služební průkaz a odznak městské policie. Noví strážníci nejvíce posílí revír ve středu města.

Onderka popřál nováčkům hodně štěstí ve službě. „Není to jednoduchá práce, vyžaduje velkou psychickou odolnost a dostatek sil. Očekávejte, že představitelé města vám vždy budou důvěřovat,“ řekl primátor.

Strážníkům pogratuloval ke složení zkoušek také ředitel městské policie Bohumil Šimek. „Byl bych také rád, kdybyste vnímali, že sloužíte v nejhezčím městě České republice,“ podotkl Šimek.

Nejvíce, tedy devět, nováčků zamíří do revíru ve středu města. „Posílili jsme hlídky v okolí hlavního vlakového nádraží. Strážníci jsou tam teď prakticky neustále. Dohlíží na pořádek a kontrolují také například popíjení alkoholu na veřejnosti,“ vysvětlil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Šest nováčků rozšíří dopravní jednotku, tři revír Tábor, dva revír Západ a jedna strážnice zamíří do revíru Pole.

Zájemci o práci u městské policie musí projít náročnými testy. „Čeká je psychotest, vstupní pohovory a také tříměsíční čekatelský kurz, ve kterém se naučí zákony, sebeobranu, střelbu nebo vyhlášky. Poté musí složit zkoušku před komisí z ministerstva vnitra,“ popsal Ghanem. Doplnil, že se o práci uchází hodně lidí, ale řady strážníků rozšíří jen ti nejlepší.

Autoři

Štítky strážníci, noví, městská, policie, brno, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.