čtvrtek 28. října 2021 Státní svátek

Policisté zabavili přes tři a půl tisíce dávek drog

Tři dealery drog odhalili v těchto dnech brněnští kriminalisté. Na první dvojici cizinců bydlící v Bohunicích udeřili policisté minulý týden bezprostředně po podání drogy jednomu z uživatelů.

Při následné domovní prohlídce našel Toxi tým v bytě pětačtyřicetiletého muže a jeho o čtyři roky mladší přítelkyně přes tři sta gramů heroinu, což by vystačilo přibližně na tři tisíce dávek. „Zajistili také více než sto gramů kokainu představujícího pět set dávek,“ informovala brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Kriminalisté našli v bytě také střelnou zbraň a náboje. „Jednalo se o odcizenou pistoli, kterou majitel postrádal od poloviny prosince. Pachatel mu ji ukradl ze zaparkovaného auta,“ řekla mluvčí. Protože dealer nevlastnil zbrojní průkaz, bude se kromě distribuce drog zodpovídat také z nedovoleného ozbrojování. Dvojice, která se činnosti věnovala nejméně od loňského října, tak může za mřížemi strávit až deset let.

Z prodeje omamných látek je podezřelý i devětadvacetiletý muž zadržený v těchto dnech. „Mladík minimálně poslední tři měsíce distribuoval drogy po Brně a patrně také obstarával suroviny pro výrobce pervitinu,“ sdělila Straková.

Při bezpečnostní prohlídce našli policisté u muže injekční stříkačku s omamnou látkou a také nezdařilé falešné bankovky v hodnotě tří tisíc korun. „Za rozšiřování drog mu hrozí až pětileté vězení,“ uvedla mluvčí. Nepravými penězi se nyní zabývají kriminalisté specializující se na tuto problematiku.

Toxi týmu se podařilo zadržet také jednoho z odběratelů omamných látek. „Přistihli ho za volantem auta, přestože má zákaz řízení. Navíc byl pod vlivem pervitinu,“ uzavřela Starková.

Autoři

Štítky pervitin, kokain, heroin, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.