sobota 15. května 2021 Žofie

Policisté zadrželi na jihu Moravy za týden deset migrantů. Jeden z nich se držel pod návěsem a byl šťastný, že ho našli

Cizinečtí policisté se na jižní Moravě rozhodně nenudí. Jen za poslední týden zadrželi deset lidí, kteří do Česka přijeli bez dokladů. Jeden z nich se držel už od Itálie pod návěsem kamionu v prostoru pro rezervní kolo. Když ho policisté zcela promrzlého našli, byl vlastně šťastný, že si ho někdo všimnul.

Všichni uprchlíci pocházeli z Afriky (Maroko, Alžírsko, Libye). Například muž z Alžírska přicestoval na podvozku pod návěsem kamionu z Itálie a mířil do Německa.

Jeho putování ukončila hlídka z dálničního oddělení v Chrlicích v odstavném pruhu na 207. kilometru. Promrzlý muž byl šťastný, že si ho někdo všiml a jeho pouť tak skončila.

FOTO: Celníci zadrželi na jižní Moravě další dva uprchlíky. Seděli v altánu a pili kafe

Třetí případ za poslední tři týdny, šestý za letošní rok. Celníci zadrželi na dálnici D2 na jižní Moravě další dva muže bez dokladů. Tentokrát je však nenaháněli se psem po poli, ani netahali z přívěsu kamionu. Muži seděli v klidu pod altánem na...

Na dvojici Maročanů zase upozornila obsluha čerpací stanice na dálnici D1 v Brně. Muži policistům sdělili, že cestují z Rumunska a chtěli se dostat do Itálie. Další dvojice mužů se zase pohybovala po komunikaci u Lanžhota. Na podezřelé upozornil policejní hlídku bratr jednoho z policistů. A měl správný odhad. Kam a odkud měla namířeno tato dvojice, se dosud nepodařilo hodnověrně zjistit.

Celníci na D2 zadrželi turecký kamion vezoucí 48 uprchlíků ze Sýrie

Jihomoravští celníci dnes odpoledne na D2 zadrželi na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém se schovávalo 48 lidí pocházejících pravděpodobně ze Sýrie. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen, celníci je spolu s policisty postupně...

Na začátku měsíce pak celníci díky rentgenovému zařízení objevili v návěsu tureckém kamionu na D2 hned 48 uprchlíků původem ze Sýrie. Turecké řidiče původně podezřívali z převaděčství, podezření však nedokázali potvrdit a museli muže propustit nas svobodu.

Policisté museli propustit turecké řidiče, kteří vezli v kamionu desítky migrantů

Policie propustila oba turecké řidiče kamionu, ve kterém cestovalo 48 běženců, podezření z převaděčství se jim nepodařilo prokázat, uvedl řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Kamion s migranty na D2 u Podivína na Břeclavsku kontrolovali minulý...

„Cizinečtí policisté v poslední době zintenzivnili kontroly jak na dálnicích, tak i jiných komunikacích. Kontrolují také mezinárodní vlaky směřující na naše územní z Maďarska a Rakouska," uzavřel policejní mluvčí Pavel Šváb.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky migranti, lanžhot, celníci, jižní morava, policisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.