pátek 4. prosince 2020 Barbora

FOTO: Celníci zadrželi na jižní Moravě další dva uprchlíky. Seděli v altánu a pili kafe

Třetí případ za poslední tři týdny, šestý za letošní rok. Celníci zadrželi na dálnici D2 na jižní Moravě další dva muže bez dokladů. Tentokrát je však nenaháněli se psem po poli, ani netahali z přívěsu kamionu. Muži seděli v klidu pod altánem na parkovišti a pili kávu.

V pondělí dopoledne celníci kontrolovali auta na odstavném parkovišti u čerpací stanice na dálnici D2. V odpočinkové části areálu si všimli dvou mužů s batůžky, kteří seděli v altánu a pili kávu.

„Vzhledem k současné situaci zvýšeného nelegálního pohybu cizinců na našem území celníci vyzvali osoby k prokázání totožnosti," uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková.

Celníci na D2 zadrželi turecký kamion vezoucí 48 uprchlíků ze Sýrie

Jihomoravští celníci dnes odpoledne na D2 zadrželi na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém se schovávalo 48 lidí pocházejících pravděpodobně ze Sýrie. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen, celníci je spolu s policisty postupně...

Muži prohlásili, že žádné doklady nemají, že pocházejí z Libye a přicestovali z Maďarska. „Další šetření prokázalo, že se muži ukryli pod návěsem bulharské jízdní soupravy v prostoru pro rezervu," dodala mluvčí. 

Bulharský řidič se celníkům svěřil, že po zastavení na parkovišti si opravdu všiml dvou mužů vylézajících z pod návěsu. „Z důvodu věcné nepříslušnosti celníci přivolali hlídku Policie ČR, která zadržené cizince a řidiče převzala k dalšímu šetření," uzavřela Temňáková.

Celníci chytili na poli u hranic se Slovenskem tři nelegální migranty

Jihomoravští celníci si v úterý při odjezdu z obědové přestávky všimli tří mužů, kteří běželi po poli u Lanžhota. Vzhledem k tomu, že v minulosti v těchto místech již několikrát zadrželi uprchlíky bez dokladů, vydali se osoby zkontrolovat....

Policisté museli propustit turecké řidiče, kteří vezli v kamionu desítky migrantů

Policie propustila oba turecké řidiče kamionu, ve kterém cestovalo 48 běženců, podezření z převaděčství se jim nepodařilo prokázat, uvedl řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Kamion s migranty na D2 u Podivína na Břeclavsku kontrolovali minulý...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní správa

Štítky celníci, celní správa, migranti, břeclavsko, d2

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.