Rada Jihomoravského kraje vyzvala občany obce Podolí, aby hlasovali v referendu 23. října 2015 proti vzniku kasina v katastru obce Podolí. Podle starosty obce se však radní nemístně vměšují do suverénního rozhodovaní občanů samosprávné obce, a to na základě naprosto neověřených a neúplných informací.
Podle starosty Vítězslava Eliáše v žádném městě, kde fungují kasina podobná tomu, o které usiluje Podolí, nejsou zjištěny žádné negativní vlivy na kriminalitu. ''Například v Modřicích, Mikulově a ve Vyškově, odkud mám informace přímo z vedení města, se provoz kasina v oblasti sociopatologických jevů nijak neprojevuje, města s provozovateli úzce spolupracují,'' řekl Eliáš.
Rozdíl mezi režimem kasina a herny je podlě něj zásadní. Hráči v kasinu jsou přísně registrováni, při vstupu musí předložit občanský průkaz, dostanou tzv. hráčskou kartu, kterou předkládají při každém vstupu. Mladiství do 18 let nemají vstup do kasina povolen.
Mikulov hlásí dokonce razantní pokles kriminality vlivem investic do bezpečnostních opatření, na které má město, díky provozu kasin, prostředky. "Pro naši obec by byly příjmy z provozu kasina, které by bylo umístěno 2 km od rodinných domků a centra obce v průmyslové zóně, použity na podporu spolkového života jak kulturního, tak sportovního, nového vybavení jednotky dobrovolných hasičů či na totálně rozmlácenou průjezdní komunikaci Líšeň – Šlapanice, která je mimo jiné jediným přímým majetkem Jihomoravského kraje v naší obci," dodal Eliáš
Celé tažení proti kasinům s přísnou regulací přístupu ke hře je podle starosty naprosto škodlivé a ničím rozumným neopodstatněné. ''Mám za to, že radit dospělým osobám, jak se smí bavit, pokud je to v rámci legálně povolené činnosti, je neuvěřitelné vměšování do osobní svobody. Věřím, že Podoláci sami dokáží posoudit, co je pro naši obec prospěšné, uzavřel Eliáš.''
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.