úterý 4. října 2022 František

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Děti z dětských domovů mohou mít problém najít si brigádu. Honzovi pomohl v Brně Nadační fond Albert

PR článek

Sedmnáctiletý Honza pocházející z jemnického dětského domova si velmi přál prázdninový přivýdělek na vlastní bydlení. Nedařilo se mu však brigádu najít. Pomohl mu až kontakt s Nadačním fondem Albert, který s dětským domovem spolupracuje. Díky tomu se podařilo najít vhodnou pozici a Honza od začátku prázdnin pracuje v hypermarketu Albert v Galerii Vaňkovka.

Prázdniny tráví Honza u rodičů v Brně, a tak to má na brigádu kousek. V rámci obchodu vypomáhá v oddělení nápojů: „Doplňuji zboží, třídím ho a vyrovnávám v regálech. Pracuji vždy pět hodin a tři až čtyři dny v týdnu,“ říká Honza, který studuje na cukráře.

Prostředí obchodu se mu zalíbilo natolik, že by se chtěl v maloobchodu uplatnit i v budoucnu. „Chtěl bych pracovat jako prodavač za kasou. Je to zodpovědná pozice, protože pracujete s penězi. Určitě bych však chtěl zůstat u nás v Jemnici, protože tam mám kamarády a sportovní vyžití. Hraju totiž závodně stolní tenis,“ vysvětluje.

Při prvních krůčcích v Albertu mu vypomáhali zkušenější kolegové. „Kolegové jsou tu fajn, vše mi ukázali, vysvětlili, pomohli mi. A ještě ke všemu je s nimi legrace,“ pochvaluje si Honza. Také manažer prodejny si jeho práci chválí: „Když Honza nastoupil, překvapil mě, jak se k práci postavil. Je velmi slušný, chodí včas a práci dělá zodpovědně. Pokud něco neví, přijde a zeptá se,“ říká Jan Pivka, manažer prodejny.

Po vyučení začne nový život mimo domov

Honza se vyučí příští rok v červnu. To v praxi znamená, že bude muset dětský domov opustit a postavit se na vlastní nohy. Také v tom mu má prázdninová brigáda pomoci. Peníze, které si zde vydělá si plánuje zodpovědně ušetřit: „Dám si je na spořící kartu a sáhnu na ně, až půjdu bydlet do svého,“ prozrazuje Honza.

Děti ze sociálně znevýhodněného prostředí mají v lecčem ztížené podmínky. Se vstupem do dospělého života jim dlouhodobě svými projekty pomáhá Nadační fond Albert. V minulosti například organizoval projekt „Albert na praxi“, v rámci kterého si mohli svěřenci dětských zařízení vyzkoušet jednotlivé pozice na prodejně a zjistit, zda by je některá z nich bavila. Podobných příležitostí jako pro Honzu však do budoucna plánuje zrealizovat více.         

„Jsme rádi, že se nám brigádu podařilo domluvit a Honza může nabírat jedny z prvních pracovních zkušeností, které mu mohou v životě hodně pomoct. Rádi se i v budoucnu budeme podílet na individuální pomoci mladým lidem, kteří mají zájem pracovat,“ uzavírá Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.  

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky nadace, fond, dětský domov, brigáda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

takže: honza je z dětského domova..., ale prázdniny tráví u rodičů?!" :-O :-O :-O co je tady patně?! a: při hledání brigády se JAK POZNÁ, že je někdo z dětského domova?! hmm... :-(((

sobota, 13. srpna 2022, 17:06

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.