pátek 3. července 2020 Radomír

Téměř čtvrtina restaurací podle dat po karanténě už znovu neotevřela

V pondělí 25. května se pro 73 dnech znovu otevřely vnitřní prostory restaurací, bister a barů. Čtvrtina podniků ale zůstala uzavřená, jak vyplývá z dat společnosti Storyous, která dodává pokladní systémy do 3 000 podniků v Česku.

Tržby klesly o desítky procent

„Vnitřní prostory v pondělí 25. května otevřelo prakticky stejné množství restaurací jako v pátek. To znamená, že k provozovnám, které už vydávaly jídlo a pití s sebou, nikdo další nepřibyl. Je tak možné, že čtvrtina restaurací už vůbec neotevře,” upozorňuje ředitel Storyous Igor Třeslín. Podle něj se současné průměrné denní tržby pohybují pouze na úrovni 62 % v porovnání s únorem.


Zaplať teď, vychutnej později a zachraň svůj oblíbený podnik. V Brně vznikají iniciativy na podporu gastro scény

Prakticky ze dne na den se provozovatelé (nejen) restauračních zařízení v České republice ocitli ve svízelné situaci. Své podniky nemohou provozovat buď vůbec, nebo jen velmi omezeně. Platit účty za energie, nájem či výplaty zaměstnancům však musí...


Třetinu lidí odrazuje strach z nákazy

Jeden z důvodů, proč restaurace vykazují nízké zisky, je obava hostů navštěvovat restaurace. „Z našich průzkumů vyplývá, že až třetina lidí má kvůli strachu z nákazy koronavirem obavy chodit do restaurací,” komentuje Třeslín. 

Na pomoc restauracím vzniklo už v době stavu nouze několik iniciativ. V brněnském prostředí lze například hospody, kavárny a restaurace podpořit díky projektu Save Gastro Brno.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky restaurace, bary, kavárny, gastro, save gastrobrno, projekt, tic brno, hospody

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.