sobota 30. května 2020 Ferdinand

VIDEO: Celníci vylili čtrnáct tisíc litrů Starobrna do kanálu

Pohled, který milovníky piva nepříjemně píchne u srdce. Brněnští celníci asistovali v pivovaru Starobrno u vylití 14 tisíc litrů piva. Pandemie koronaviru, vyhlášení nouzového stavu a řada dalších omezení totiž způsobila, že ve skladech restaurací, barů i samotných pivovarů zbývá spousta piva, které kvůli expiraci už nebude možné vypít. Díky novele zákona můžou však pivo za dozoru celníků vylít a zažádat o vrácení spotřební daně.

Schválená novela zákona o spotřebních daních nově umožňuje provozovatelům daňových skladů, tedy i pivovarům, požádat příslušného správce daně o možnost vrácení již distribuovaného piva zpět do skladů. Pod dohledem celníků je pak možné pivo zlikvidovat a následně si požádat o vrácení uhrazené spotřební daně.

V případě Starobrna se jednalo o 14 tisíců litrů, které bylo staženo z prodeje z tanků a následně zlikvidováno. „Postupně zde bude likvidováno i další pivo, které měly některé podniky nakoupeno v KEG sudech. Daňový subjekt tak bude mít nárok na vrácení příslušné částky spotřební daně," uvedla mluvčí celníků  Lada Temňáková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto Celní správa

Štítky starobrno, pivo, celníci, vylití, kanál, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiri Vrzal

Pokud je někdo milovníkem piva, tak nemůže mít radost z vylití jakéhokoliv piva. A pokud ano, tak není milovníkem piva...

úterý, 26. května 2020, 08:23

Vítězslav Žurek

V Brně žiju 20 let a za tu dobu se receptura Starobrna změnila nejmíň dvakrát a vždy k lepšímu! Takže si ty kecy o tom jak vám to nechutná strčte někam. Stejně to všichni melete pořád dokola už jen ze setrvačnosti a abyste mohli zůstat v trapném "klubu nesnášečů" tohodle piva ;-) Holt u sousedů je tráva vždycky zelenější a pivo lepší a nadávání na StaroBrno je jen hloupá brněnská móda řekl bych.

pondělí, 25. května 2020, 21:33

Petr Súkeník

Starobrna škoda není a nebude

čtvrtek, 21. května 2020, 17:35

Jiri Vrzal

Milovníky piva nepotěší vylití jakéhokoliv piva ????.

čtvrtek, 21. května 2020, 06:36

Jiří Richter

Milovníky piva vážně nepichne u srdce to, že se vyleje Starobrno... Spíš nás to potěší ????

středa, 20. května 2020, 14:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.