Brno chce pomoct ke zvýšení zaměstnanosti u ohrožených skupin, jako jsou lidé nad 50 let, zdravotně postižení nebo dlouhodobě nezaměstnaní. Projekt za šest milionů počítá v letech 2021 a 2022 s poradenstvím, vzdělávacími kurzy i tréninkovými pracovními místy.
Radnice má Tematický akční plán pro oblast zaměstnanosti ve městě Brně, kde je i projekt na zvýšení zaměstnanosti u ohrožených skupin. „Patří mezi ně lidé nad 50 procent, osoby zdravotně postižené, mladí dospělí opouštějící ústavní péči, lidi s potřebou sladit zaměstnání s péčí o rodinu, dlouhodobě nezaměstnaní, osoby s nízkým vzděláním nebo ti, kteří se ocitnou ve stavu nezaměstnanosti v souvislosti s dopady opatření v rámci vyhlášeného nouzového stavu," vyjmenovala primátorka Markéta Vaňková (ODS).
Podle ní může současná situace způsobená koronavirem vyvolat silnou ekonomickou krizi. „Tito lidí jsou buď sociálně vyloučení, nebo ohrožení sociálním vyloučením. Zajištění a podpora stabilního finančního příjmu domácností patří z mého hlediska k základním předpokladům funkční sociální politiky města," řekla Vaňková.
Projekt nabídne lidem poradenství, vzdělávací kurzy i podpůrné rozvojové aktivity a také tréninková pracovní místa s podporou mentora na pracovišti. „Předpokládá se zřizování tréninkových pracovních míst na úrovni městských firem, příspěvkových organizací či přímo Magistrátu města Brna," upřesnil náměstek primátorky Robert Kerndl (ODS).
Součástí projektu je i rozvoj existující Lokální sítě zaměstnanosti. Město Brno postupně vytváří funkční aktivní systém spolupráce institucí jako například úřadu práce, svazu průmyslu a dopravy, ale také městských firem, jako jsou Veletrhy Brno nebo SAKO. Náklady projektu jsou šest milionů korun, z toho 5,7 milionu by měla pokrýt dotace a zbytek město.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.