čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Na jižní Moravě dnes začíná sezona cyklobusů

Na jižní Moravě dnes začíná provoz pravidelných cyklobusů. Po postupném rozvoji v předchozích letech zajíždějí do všech turistických oblastí v kraji, celkem jde o 15 pravidelných linek, na jejichž vybraných spojích lze přepravit kolo, uvádí společnost Kordis JMK na svém webu. Vzhledem k možnosti přepravovat kolo i ve vlacích mohou cykloturisté využít v kraji hustou síť linek. Autobusy na vlaky navazují.

Cestující si koupí běžnou jízdenku a celodenní jízdenka pro kolo stojí 70 korun a platí nejen pro cyklobusy, ale i pro vlaky a brněnskou MHD. „Na kratší spojení se však vyplatí jednorázové zónové jízdenky," uvedl mluvčí Květoslav Havlík.

Cyklobusy jezdí o víkendech, svátcích a vybrané spoje denně. Na drtivé většině spojů je za autobusem k dispozici vlek s kapacitou 20 kol a dosud byl plně dostačující. Jen na méně vytížených spojích má autobus na zádi držák pro pět kol.

Z Brna lze převézt kolo na páteřní lince do Znojma, na lince do Bučovic a na lince do Vyškova a Nových Sadů. Z Blanska jezdí spoje do Moravského krasu a na Drahanskou vrchovinu, ze Skalice jede spoj do Jevíčka a z Boskovic do Olešnice. Z Rosic jezdí linka do Mohelna, z Bučovic do Kyjova, ze Znojma dvě linky do Vranova nad Dyjí, kam se dá dostat s kolem i z Uherčic. V Bílých Karpatech jezdí linka z Veselí nad Moravou do Nové Lhoty.

Pokud vyrazí na výlet skupiny o více než deseti lidech, mají se nahlásit dopředu, a to v případě, že chtějí jet vlakem i autobusem. V provozu jsou cyklobusy až do 29. září.
 

Autoři | Foto BMHD.cz, ilustrační foto

Štítky cyklobus, jižní morava, cyklistika, provoz

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.