neděle 22. května 2022 Emil

Inspektoři našli další várku nebezpečného masa z Polska. Kuřecí stehna obsahovala salmonelu

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) zachytili zásilku 1 200 kg kuřecích mražených stehen z Polska, u které odhalili přítomnost salmonely. Zásilku objevili veterinární inspektoři v provozu velkoobchodního skladu Petr Novotný – Gastroplus v Lounech.  SVS v současné době intenzivně pátrá po dalším možném pohybu kontaminovaného drůbežího masa.

Nakažených 1 200 kg kuřecího masa bylo součástí zásilky o hmotnosti 4 800 kg. „Veškeré nedistribuované mražené drůbeží maso, celkem 3 940 kg,  bylo zajištěno a uskladněno odděleně a čeká se na laboratorní výsledky," uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Podle SVS provozovatel už část zásilky poslal do oběhu. „Odběratelé jsou převážně zařízení stravovacích služeb, veškeré maso bylo určeno k tepelnému opracování," dodal Vorlíček. „V současné době pracovníci SVS provádějí kontrolu sledovatelnosti, tedy dohledání a ověřování pohybu kuřecího masa," dodal.

Stejná šarže polských kuřecích prsou z Polska byla také doručena do dalších míst určení ve Zlínském, Královéhradeckém a Olomouckém kraji.

Foto pixabay.com | Zdroj s použitím TZ

Štítky polsko, maso, kuřecí, salmonela

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.