pondělí 17. února 2020 Miloslava

Společnost

Nové sady čekají louky i výluky. Dopravní podnik vymění při rekonstrukci tramvajové tratě keře za luční kvítí

Z okolí tramvajové trati na Nových sadech začnou během příštího týdne mizet keře. Dopravní podnik chce porost na tomto úseku vyměnit za travnaté plochy s lučními květinami. Zeleň tak z lokality úplně nezmizí.

Tresty za týrání zvířat se možná zpřísní. Návrh dnes přes nesouhlas Sněmovny přijal Senát

Kočka s usekanými packami, cirkusy nebo tzv. psí množírny. O tom všem se dnes diskutovalo při zasedání Senátu ČR, který se přiklonil ke zpřísnění trestů za týrání zvířat.

Vlajky na půl žerdi a sirény. V pondělí uctí Česká republika památku Jaroslava Kubery

V pondělí se v pravé poledne rozezní na území celé republiky sirény, které tak společně s vyvěšenými státními vlajkami na půl žerdi, uctí památku zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery.

Hrabošů oproti prosinci mírně ubylo, hrozí ale masivní invaze

Podle aktuálních zjištění inspektorů Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) na většině zemědělských ploch v Česku ubylo hrabošů asi o 17 procent ve srovnání s loňským prosincem. Úřad o tom informoval na svých...

Zelené střechy v Brně mají úspěch. Od února město bude opět přijímat žádosti o příspěvek

Brno letos spouští druhý ročník dotačních programů na tvorbu zelených střech a zachytávání dešťové vody. I letos město vyčlenilo na dotace dvacet milionů korun a žádosti přijímá od prvního února.

Brno se zapojuje do projektu, který dává funkčním spotřebičům druhou šanci

Máte doma už nepotřebný, ale stále funkční spotřebič? Nemusí skončit jako odpad, ale může dostat druhou šanci. Od 1. února je možné elektrospotřebiče odevzdat ve Sběrném středisku odpadů Vídeňská-Jílová, odkud poputuje tam, kde je potřeba.

Strážníci během dneška vyrazili na pomoc hned čtyřem seniorům v nouzi, pomáhala i kolemjdoucí

Strážníci během dneška pomohli čtyřem lidem v nesnázích. K nemohoucím seniorům vyjížděli do Starého Lískovce, Černých Polí i do Líšně. Všichni naštěstí vyvázli bez zranění. Štěstí však neměl osmdesátiletý pán ze středu města, který skončil v...

Vaňková navrhla dát čestné občanství Brna historičce Flodrové

Významná brněnská historička Milena Flodrová by se mohla příští rok stát čestnou občankou města Brna. U příležitosti jejích 85. narozenin jí navrhla udělit čestné občanství primátorka Markéta Vaňková (ODS). V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí...

Multifunkční hala v Brně získává finální podobu. Stavět by se měla začít v příštím roce

Dlouho očekávaná multifunkční hala, která by měla hostit světový hokejový šampionát v roce 2024, získává finální podobu. Sdružení firem A PLUS a Arch.Design odevzdali finální architektonický projet, stavět by se mělo začít v roce 2021.

Jihomoravský kraj poskytovatelům sociálních služeb rozdělí přes jeden a půl miliardy korun

Zastupitelé Jihomoravského kraje dnes schválili poskytovatelům sociálních služeb rozdělení 1,6 miliardy korun od ministerstva práce a sociálních věcí. V kraji je přes 200 poskytovatelů různých zřizovatelů, kteří nabízejí přes 400 služeb.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.