čtvrtek 23. září 2021 Berta

V centru zaparkovaly vojenské speciály nebo legendární tatrovky

Stovky lidí dnes zavítaly na brněnské náměstí Svobody, aby na vlastní oči spatřily unikátní retro vozy a armádní techniku ze sbírek Technického muzea v Brně (TMB). Kolona historických modelů vyjela dnes krátce po 14. hodině z Řečkovic z tamějšího depozitáře a pokračovala dále do centra moravské metropole.

Do akce vyjelo více než 25 vozů. Mezi největší lákadla patřil třínápravový nákladní automobil Praga V3S v několika provedeních. Například Praga V3S s označením POKA 1/3 sloužila jako pojízdná polní kuchyně. K videní byly také legendární kousky z kopřivnické Tatry – limuzína Tatra 613 Narex nebo luxusní automobil Tatra 70. Na náměstí dojely rovněž modely Škoda Spartak a závodní vozy Škoda Favorit 136 a Škoda 120 Rallye.

S historickými vozy z našich sbírek jsme vyjeli do ulic Brna, abychom alespoň trochu navrátili do města život, který nám po dlouhém období nutných omezení v souvislosti s pandemií všem schází. Naše jízda je také pozvánkou do znovuotevřeného muzea, ale především na již tradiční brněnskou akci Dopravní nostalgie, která se letos uskuteční poslední červnový víkend,“ sdělil ředitel brněnského technického muzea Ivo Štěpánek

Kolona aut vyjela ve 14:30 z depozitáře historických vozidel z ulice Terezy Novákové. Odtud pokračovala po trase Banskobystrická – Kuřimská – Palackého třída – Hradecká – Podnikatelská – Purkyňova – Skácelova – Slovanské nám. – Husitská – Palackého třída – Štefánikova – Lidická – Moravské nám. – Rašínova – nám. Svobody, kde se retro modely objevily kolem třetí hodiny.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Michal Šťastný

Štítky Brno, TMB, Vozy, Atrakce, Sbírky, Automobily

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.