středa 23. června 2021 Zdeňka

Brněnský letohrádek zve na svět trpaslíků nebo historii sladkostí

Letohrádek Mitrovských v Brně pozve návštěvníky na nové výstavy, které přiblíží svět trpaslíků a skřítků nebo představí historii mlsání. K vidění budou například zákusky, zmrzlina nebo lízátka. Chybět nebudou postavičky z televizních Večerníčků – Křemílek s Vochomůrkou, Rákosníček či skřítci František a Fanynka z Kouzelné školky.

Nové expozice se lidem otevřou v sobotu 22. května a potrvají až do konce prázdnin. Novinky potěší zejména děti a mlsouny, pro něž organizátoři zmapovali nejzajímavější fakta a příběhy o sladkostech. Návštěvníci se například dozví, jak se pochutiny vyrábí, nahlédnou do retro cukrárny nebo se podívají na historické bonboniéry. Na své si přijdou rovněž dospělí návštěvníci, kterým výstava zprostředkuje informace o nejznámějších výrobnách cukrovinek v Česku.

Rákosníček a Šmoulouvé 

Zatímco přízemí patří laskominám, v suterénu pozdně barokního zámečku se zabydlely pohádkové bytosti v čele s postavami z Večerníčků nebo známých dětských filmů. Celkem je k vidění zhruba 200 postaviček. Nechybí Rákosníček, Šmoulové nebo oddaní pomocníci Sněhurky.

Na podzim a v zimě se totiž uskutečnila výstava o skřítcích a trpaslících, která musela být hned dvakrát uzavřena. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli ji v upravené podobě prodloužit v suterénním sále,“ sdělil Petr Lukas, správce letohrádku.

Nejmenší skřítci na výstavě mají velikost dva až tři centimetry, největší trpaslík měří sto centimetrů. Nejstarší exponáty pochází ze známé Mareschovy manufaktury v Ústí nad Labem, kde na přelomu 19. a 20. století vznikl první zahradní trpaslík na světě. 

Ohodnoť článek

Foto Letohrádek Mitrovských

Štítky Letohrádek Mitrovských, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.