úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Lidé mohou přes internet nahlédnout na zajímavá místa v Brně

Lidé mohou dnes a v neděli nahlédnout na zajímavá místa v Brně, ovšem jen prostřednictvím internetu. O víkendu se měl konat další ročník festivalu Open House Brno. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru jej pořadatelé odložili a nahradili alespoň alternativním online programem na facebooku. Zájemci se mohou těšit na živé komentované prohlídky i předtočená videa.

Pro festival pak pořadatelé hledají náhradní termín ve druhé polovině letošního roku, oznámil ČTK manažer marketingu brněnského turistického informačního centra (TIC Brno) Jan Gerych.

Na dnešek a neděli TIC Brno ve spolupráci se spolkem Kultura & Management pro zájemce nachystalo více než 20 videí, živých i předtočených. „Vybíráme oblíbená místa z minulých ročníků jako Arnoldova vila, ale chceme představit i letošní novinky, jako je Berglův palác a Bochnerův palác nebo přednášková budova vily Stiassni," uvedla mluvčí TIC Brno Adéla Nováková.

Lidé se mohou na dálku zúčastnit také komentované prohlídky výzkumného centra CEITEC Masarykovy univerzity nebo některých budov brněnského výstaviště. K zajímavostem patří panoramatická vyhlídka z Besedního domu nebo AZ Tower, nejvyšší stavby v Brně.

Open House patří mezi největší architektonické akce na světě, koná se na všech kontinentech kromě Antarktidy. V Brně se letos bude konat potřetí, náhradní termín je v jednání. Vstup bývá zdarma, některá místa však mají omezenou kapacitu a někde vyžadují také registraci předem. Loni mohli lidé navštívit téměř 70 míst, z nichž je velká část jinak nepřístupná.

Autoři | Foto Šárka Motyčková

Štítky ČR, turistika, architektura, památky, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.