středa 11. prosince 2019 Dana

Adventní trhy na Zelňáku přivítaly první návštěvníky

Advent na Zelňáku v pátek přivítal první návštěvníky. Na ty čeká sto dvacet stánků s řemeslnými produkty a občerstvením, každý den se mohou těšit i na hudební doprovod. Pro zájemce jsou připraveny i role papíru, na které mohou psát svá přání.

Advent na Zelňáku trvá až do 23. prosince

Na adventní trhy, které v pátek odstartovaly na Zelném trhu v centru Brna, si zájemci mohou přijít vychutnat vánoční atmosféru až do 23. prosince. Na místě bude po celou dobu sto dvacet prodejních míst, ve kterých budou převládat řemeslné produkty a sortiment menších regionálních výrobců. Součástí bude i vánoční občerstvení a teplé nápoje.

„Ještě jsme neprošli všechny stánky, ale zatím se mi jejich nabídka moc líbí,“ sdělila návštěvnice Miroslava Lišková. S rodinou se na Zelňák plánuje vrátit ještě několikrát. „Určitě to není naše poslední návštěva, rádi bychom si přišli vánoční atmosféru užít ještě párkrát v prosinci,“ přiblížila Lišková.

Trhy doprovodí hudební vystoupení

Doprovodný program v pátek zajistily například kapely No Tiddlers a Pohledy. Hudební doprovod bude pokračovat po celou dobu trhů, a to vždy minimálně od 16 do 20 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na folklór, folk, swing, jazz, pop i indie rock. Kromě vystupujících kapel pomohou naladit atmosféru i pouliční umělci.

Adventní kalendář obdaruje neziskové organizace

Přímo u pódia mohou návštěvníci nalézt adventní kalendář, který během prosince obdaruje čtyřiadvacet neziskových organizací penězi i věcnými dárky v celkové hodnotě asi čtvrt milionu. „Podařilo se nám získat například cukrovinky a občerstvení v hodnotě dvaceti tisíc korun," přiblížila koordinátorka Adventu na Zelňáku Eva Skácelová.

Zájemci mohou napsat dopis Ježíškovi

Stejně jako v minulých letech mohou zájemci napsat dopis Ježíškovi v určeném prostoru pod vánočním stromem. Pro děti jsou přichystány atrakce v horní části tržiště, využít mohou řetízkový kolotoč, vláček a otočné kolečko. „Jsem rád, že jsou tu stejně jako loni dostupné kolotoče pro děti, aspoň si rodiče na chvilku odpočinou,“ usmíval se návštěvník Jan Karas.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Štítky Zelňák, Zelný trh, Advent na Zelňáku, Vánoce, trh, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.