Počasí dnes23 °C, zítra27 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

V centru vznikne další parkovací dům pro 361 aut

Parkovací dům vyroste zhruba po šesti letech dohadů v Panenské ulici v blízkosti hotelu International, se kterým radnice uzavřela dohodu. Začátek stavby je naplánovaný na jaro 2014. Dům přijde na zhruba 190 milionů korun bez DPH, stavbu chystá společnost Brněnské komunikace.

Město se s hotelem nemohlo dlouho domluvit na napojení na ulici Husovu, ze které se bude do domu vjíždět a vyjíždět. „Kromě dohody je nyní vydané i územní rozhodnutí a stavbě tak nic nebrání,“ uvedl starosta Brna-středu Libor Šťástka.

Parkovací dům bude mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží a vyplní nevyužitý prostor mezi hotelem International a Uměleckoprůmyslovým muzeem Moravské galerie.

ČTĚTE TAKÉ: Na Kopečné se staví nový parkovací dům

Stavba parkovacího domu by mohla podle dřívějšího vyjádření primátora Romana Onderky pomoci k prodeji domu Jalta, který radnice několik let neúspěšně nabízí. Nevyřešené parkování totiž v minulosti některé zájemce odradilo.

Díky parkovacímu domu bude zřejmě také zrušen parkování na Dominikánském náměstí před Novou radnicí. „Prostor tak znovu získá vzhled náměstí,“ podotkl Onderka.

Parkovací dům na Panenské není jediným místem v centru Brna, kde budou moci řidiči nově nechat auto. V současné době rostou podzemní garáže také u Janáčkova divadla. Nabídnou více než 300 míst a hotové by měly být na začátku roku 2014.

ČTĚTE TAKÉ: U Janáčkova divadla vyrůstá parkovací dům

Zdroj: ČTK

Štítky stavby, správa, automobilová, parkování, Brno, parkovací dům, hotel International, dům, hotel, radnice, Brněnské komunikace a.s., Roman Onderka, Libor Šťástka, Janáčkovo divadlo, Brno-střed, Jalta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V centru vznikne další parkovací dům pro 361 aut  |  Doprava  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.