neděle 24. října 2021 Nina

Oprava Milady Horákové odkloní z ulice veškerou dopravu

Na nové kanalizaci, povrchu vozovky a kolejích začnou už patnáctého března pracovat dělníci v ulici Milady Horákové. Šestnáctiměsíční rekonstrukce ulice za 235 milionů od křižovatky s ulicí Koliště po zastávku Dětská nemocnice vyloučí z místa všechny dopravní prostředky.

Tramvaje jedoucí přes ulici Milady Horákové odkloní brněnský dopravní podnik ulicí Cejl. „Vzhledem k tomu, že v úseku z Moravského náměstí na Jugoslávskou nebudeme moct zavést náhradní autobusovou dopravu, vyřešili jsme obsluhu zastávek Náměstí 28. října  a Dětská nemocnice specificky,“ řekla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

Oblast u zastávky Dětská nemocnice obslouží náhradní tramvajová linka s úvraťovým zakončením, která přijede z centra přes ulici Cejl. „Náměstí 28. října pak bude dostupné autobusy linky sedmašedesát a náhradní autobusovou linkou z Černých Polí k zastávce Janáčkovo divadlo,“ popsala mluvčí. Doplnila, že zastávka Janáčkovo divadlo bude v provozu celodenně.

Změny jízdních řádů se dočkají i další linky. „Cestující o nich budeme informovat nejpozději desátého března na našich webových stránkách, Facebooku a ve vozidlech. První dny výluky také vyšleme na zastávky informátory, kteří lidem s cestováním poradí,“ sdělila Hailichová.

Výluka zkomplikuje dopravu například Pavle Hanušové z Černých Polí. „Chápu, že se ulice Milady Horákové musí opravit, protože stav kolejí je tam katastrofální. Moc se mi však nechce jezdit přes Cejl, proto pravděpodobně využiji náhradní autobusovou linku z Černých Polí,“ uzavřela Hanušová.

Mapa uzavřené části ulice:

Uzavřená část ulice, foto: Google Maps

Autoři

Štítky milady, horákové, oprava, rekonstrukce, výluka, brno, koliště, náměstí, 28., října, tramvaj, autobus, dětská, nemocnice, Cejl, zprávy, 2014

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.