pátek 5. června 2020 Dobroslav

Do ulic Brna dnes vyjely nové plynové autobusy

S novými plynovými autobusy, které dosud ve vozovně čekaly, vyjeli řidiči Dopravního podniku města Brna v pátek 8. srpna na trasy běžných linek. V historii brněnské MHD je to poprvé, pokud nepočítáme testování zapůjčených vozů. V pátek se mohou cestující svézt pěti plynovými autobusy značky SOR na několika linkách.

Plynových autobusů vlastní DPMB zatím dvanáct, šest je od výrobce SOR a šest značky IVECO. „U autobusů IVECO je potřeba ještě doladit nastavení palubních počítačů, takže ty vyjedou až příští týden. Jeden z autobusů od každého výrobce zůstává každý den ve vozovně, kde se postupně zaškolují řidiči, aby s nimi všichni uměli manipulovat,“ vysvětlil provozní ředitel DPMB Jiří Valníček.

V pátek 8. srpna bude pět autobusů jezdit na těchto linkách: 78, 46/x5, 52/89/303, 59/x12 a 58.

ČTĚTE VÍCE Brno zavádí moderní autobusy na zemní plyn

Už na jaře roku 2015 přibude do vozového parku dalších 88 plynových autobusů, takže po Brně bude jezdit celkem sto vozů na stlačený zemní plyn (CNG). Součástí projektu plynofikace vozového parku je také stavba plnicí stanice v areálu vozovny Slatina. Stavba už se blíží k závěru.

„CNG zatím čerpáme na veřejných plnicích stanicích ve Slatině a v Černovicích, které jsou technicky uzpůsobeny pro autobusy. Naše plnicí stanice by měla být v provozu na konci srpna,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Zdroj: Dopravní podnik města Brna

Štítky cng, mhd, dpmb, brno, doprava, plyn, autobusy, ekologie, životní prostředí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.