sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Na jižní Moravě se od soboty chystá nekolik vlakových výluk

Na tratích z Brna do Vyškova a také na trati z Veselí nad Moravou a Bzence do Starého Města u Uherského Hradiště začne v sobotu několikadenní výluka. V pondělí se k tomu přidá několikadenní výluka lokálky z Hodonína do Kobylí, vyplývá z informací společnosti Kordis JMK. Cestující budou vozit autobusy náhradní dopravy podle výlukového jízdního řádu. Výluky se tak přidají k již trvajícím, které se dotýkají převážně Brna a okolí.

Z Brna do Vyškova bude vozit cestující autobus až do 1. září. Výluka navazuje na předchozí, kdy autobusy jezdily mezi Brnem a Hulínem. Týká se však pouze rychlíků z Brna do Bohumína, nikoliv již vlaků z Brna do Olomouce a Šumperka. Autobusy odjíždějící z Brna hlavního nádraží mají náhradní zastávku na Dornychu na zastávce MHD Úzká, při příjezdu zastaví na zastávce Úzká před Vaňkovkou.

Od soboty do středečního odpoledne nepojedou vlaky z Bzence a z Veselí nad Moravou do Starého Města u Uherského Hradiště. Náhradou budou jezdit dvě autobusové linky. Linka A pojede z Veselí dříve, aby byl zajištěný přestup, v opačném směru pojede také dřív, aby byl zajištěný přestup ve Veselí. Linka B pojede podle vlakového jízdního řádu a ve směru z Veselí bude navazovat na přijíždějící vlaky od Brna.

V pondělí začne výluka na trati z Hodonína do Kobylí. V pondělí a v úterý se nebude jezdit mezi Hodonínem a Mutěnicemi, další dva dny mezi Hodonínem a Čejčí a 23. a 26. srpna nepojede vlak mezi Čejčí a Kobylím. Výluka trvá vždy jen do 14:00 či 15:00, odpolední vlaky již pojedou bez omezení.

 

Autoři | Foto ČD

Štítky ČR, železnice, Jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.