neděle 23. února 2020 Svatopluk

Úpravy Autobusového nádraží Grand v Brně: provizorní "tojky“ nahradí stálé záchody

Na autobusovém stanovišti Grand v Brně přibudou po mnoha letech stálé záchody. Nádraží, které slouží převážně pro dálkové spoje společností RegioJet a FlixBus, dosud nabízelo jen mobilní toalety. Stavební práce by měly být hotové do konce srpna.

Dopravní podnik, v jehož majetku nádraží je, začal se stavbou záchodů v červenci. Kromě toalet má být podle generálního ředitele podniku Miloše Havránka přistavěna také čekárna. Lidé doteď musí za jakéhokoli počasí čekat venku, od deště je chrání pouze střecha.

Opravy komplikuje památková ochrana

"Prošli jsme si obtížnými diskusemi s památkáři. Cena za záchody a zázemí pro zaměstnance dopravního podniku je osm milionů korun. Je to hodně, ale je to dáno právě požadavky památkářů a architektů. A je potřeba veřejná místa zvelebovat," uvedl Havránek.

Autobusové nádraží z přelomu 40. a 50. let minulého století je památkově chráněné. Nově budou na nástupištích lavičky, spravený je i povrch. "Jedná se o modulovou stavbu a stejnou bychom chtěli co nejdříve využít pro stavbu čekárny. Do ní bychom přesunuli i různě rozmístěné stánky, která by zmizely," dodal Havránek.

Kromě dvou zmíněných firem nádraží využívají i další dopravní společnosti. Parkují zde také záložní autobusy dopravního podniku, zároveň odsud odjíždějí vozidla cestovních kanceláří.

Autoři | Foto Wikimedia Commons | Zdroj ČTK

Štítky MHD, stavby, Dopravní podnik města Brna, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.