Počasí dnes17 °C, zítra20 °C

Fotbalisté Vyškova slaví záchranu ve druhé lize. Líšeň si komplikuje cestu do baráže

Obrovská radost zavládla ve fotbalovém Vyškově, který si díky včerejší výhře 2:1 nad Jihlavou zajistil záchranu v druholigové soutěži. O třech bodech pro domácí tým rozhodl šest minut před koncem základní hrací doby Štěpánek. Naopak fotbalisté Líšně si dvě kola před koncem zkomplikovali cestu do baráže, když podlehli Příbrami 2:1.

Vyškov, který je letošním nováčkem národní ligy, potřeboval zvítězit s Vysočinou za tři body, aby definitivně stvrdil záchranu. Svěřenci Jana Trousila vykročili za kýženým cílem rázně, když se hned v první minutě hry trefil Bienvenue Kanakimana. Na stadionu v Drnovicích bylo ale brzy vyrovnáno. Hosté udeřili ve třinácté minutě po centru Svobody. Míč si na hranici vápna našel Jakub Selnar a v zakončení nemýlil. Jihlava byla po vstřelené brance aktivnější, byli to ale nakonec domácí, kteří se radovali z výhry. Po rohovém kopu ve čtyřiaosmdesáté minutě se ve vápně nejlépe zorientoval domácí obránce Filip Štěpánek a rozjásal fanoušky, kteří už tým dohnali k vytoužené záchraně.

Před startem druhé ligy si nikdo nedokázal ani představit, že po 28. kole budeme mít 34 bodů a budeme relativně v klidu zachráněni. Myslím si, že to není náhoda, ale důkaz toho, že mančaft měl hlavu a patu, a díky tomu hrál výborně. Klobouk musím smeknout i před celým vedením klubu, které se v šibeničním termínu dokázalo připravit na působení v profifotbale a i po organizační stránce jsme před zbytkem ligy nezaostávali. To stejné platí i pro lidi z Drnovic,“ neskrýval po zápase nadšení asistentův trenéra Trousila Rostislav Horáček.

Líšni se komplikuje boj o baráž

Zklamání naopak panuje na východním předměstí Brna, kde bojují o účast v baráži o nejvyšší soutěž fotbalisté Líšně. Brňané zajížděli včera k důležitému zápasu do Příbrami, kde ale nezachytili start utkání. Hosté inkasovali hned ve druhé minutě, když poslal Středočechy do vedení Stefan Vilotič. Líšenští našli odpověď v šestadvacáté minutě. Prosadil se stoper Jakub Černín

Aktivní hosté nakonec ale odjeli ze stadionu Na Litavce s prázdnou. V jednašedesáté minutě obdrželi branku od Dominika Gembického a na srovnání se už nezmohli, i když v nastaveném čase vstřelili branku. Rozhodčí ale kvůli faulu trefu k nelibosti Brňanů neuznal.  Líšeň je tak dvě kola před koncem na čtvrtém místě tabulky, ale je stále na dostřel barážových pozic. Na třetí Opavu ztrácí bod, na druhou Vlašim dva. V příštím kole hraje Líšeň doma se Spartou B, poslední kolo odehraje na půdě sestupujícího Žižkova. Do karet by mohlo Brňanům hrát, že se oba jeho hlavní konkurenti utkají v posledním kole ve vzájemném zápase.