Počasí dnes22 °C, zítra18 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Kuřim u Brna nabobtná. Investor chystá stavbu obřího průmyslového parku

Na východní straně Kuřimi na Brněnsku mezi silnicí číslo 43 na Svitavy a tratí do Tišnova vyroste průmyslový areál se zastavěnou plochou 43 tisíc čtverečních metrů. Vyplývá to ze záměru zveřejněného v Informačním systému EIA. Ve městě nedaleko Brna ale z plánů investora nejsou nadšení.

Společnost E.G. Majetková podle zveřejněného záměru plánuje na trojúhelníkovém pozemku postavit tři haly o rozlohách 27 008, 9 010 a 7 257 čtverečních metrů. V jižní a západní části areálu má vzniknout 161 parkovacích míst včetně 16 stání pro kamiony. Pro vjezd do areálu má na silnici číslo 385 ve směru do Kuřimi vzniknout kruhový objezd.

Výrobní a skladový areál má být převážně jednopodlažní, administrativní část má mít podlaží čtyři. Investor počítá s tím, že budovy budou mít zelené střechy a budou zavlažovány zachycenou dešťovou vodou. Budovy by měly podle propočtu firmy pojmout až 400 zaměstnanců, počítá s provozem od 6:00 do 18:00. Firma chce začít stavět příští rok, areál by měl být hotový v roce 2025. Budovy bude pronajímat, jaký typ výroby či firem by v nich sídlil, zatím není jasné.

Starosta Kuřimi Drago Sukalovský (Kuřimská občanská liga) řekl, že město má k projektu připomínky a plánuje jednání s investorem. „Nejsme spokojeni se současnou podobou navrhovaného areálu. Je hodně velký, zasahuje do ochranného pásma silnice I/43. Připravujeme proto jednání s investorem, kde bychom rádi probrali možné změny," uvedl starosta Sukalovský.

Obě silnice v okolí pozemku, který nyní není využívaný a je zarostlý náletovými dřevinami, jsou silně dopravně vytížené. Silnice I/43 spojuje Brno se Svitavami, silnice II/385 přivádí do Kuřimi dopravu od Brna.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Facebook/Město Kuřim

Štítky Kuřim, Investice, Průmysl, Podnikání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.