Počasí dnes15 °C, zítra18 °C

Volejbalistky Brna i Olomouce zvládly úvodní duely Poháru CEV

Volejbalistky Brna i Olomouce zvládly úspěšně úvodní utkání Poháru CEV. Brněnské Královo Pole porazilo Askö Linec 3:1 a olomoucký tým UP zvítězil nad belgickým Zoerselem 3:2. Brňanky s výjimkou úvodního setu přehrály své rakouské soupeřky, které vede český trenér Jiří Šiller, větším důrazem.

Olomouc naopak střídala slibnější chvilky se slabšími a o vítězství rozhodla až v tiebreaku.

"V prvním setu se nám nedařilo v útoku, hodně jsme chybovali v zakončení. Postupně jsme se ale zlepšili a vypracovali jsme si solidní náskok do odvety," uvedl americký trenér Brňanek Andre Christopher Gonzalez.

Kouč Olomouce Jiří Teplý byl spokojený s výkonem svých svěřenkyň jen částečně. "Střídali jsme výborné okamžiky s vyloženě slabými. Ale soupeřky na tom byly podobně, což napovídá i průběh jednotlivých setů. Důležité bylo, že jsme zvládly hladce koncovku tiebreaku," řekl kouč Hanaček.

KP Brno - Askö Linec 3:1 (-18, 15, 20, 19)

Rozhočí: Viktoriniová (SR), Papadopolová (Rum.).

Čas: 107 min.

Diváci: 400.

Nejvíce bodů Brna: Fieldová 17, Toufarová 15, Vyklická 11, Cebáková 10.

Zdroj: ČTK

Štítky Sport;volejbal;ženy;Pohár CEV;1. kolo;Brno;Olomouc, Olomouc, Volejbal Brno, Linec, volejbalista, Královo Pole, VK Královo Pole, Jiří Teplý, Slovensko