sobota 24. září 2022 Jaromír

Kadetky národního týmu slaví postup na mistrovství Evropy

Volejbalová kvalifikace mistrovství Evropy kadetů a kadetek je již minulostí. V jihomoravské metropoli měla v obou kategoriích zastoupení i Česká republika a za náš národní tým nastupovali i zástupci brněnského volejbalu.

Zatímco kvarteto dívek Anna Suchá, Kateřina Slámová, Eva Hudylivová a Marie Kůrková oslavují s reprezentací postup, Brňák v chlapecké kategorii Adam Rychecký smutní. Kadeti České republiky totiž nedokázali zvítězit ani v jednom ze čtyř zápasů.

Reprezentace kadetek

Děvčata si po třech jednoznačných výhrách 3:0 s Portugalskem, Maďarskem a Litvou nakonec postup na ME zajistila už před posledním duelem s Němkami a na palubovce to bylo znát.

Česká republika – Německo 1:3 (-20, 20, -21, -19)

Nekoncentrovanost českých hráček soupeřky nekompromisně trestaly a v posledním zápase skupiny se Německo po vítězství 3:1 dostalo na první příčku před Českou republiku.

To nic ovšem nemění na faktu, že kadetská reprezentace dívek zaznamenala velký úspěch, kterým je postup na mistrovství Evropy konané v termínu 28. března až 7. dubna v Srbsku a Černé hoře.

Reprezentace kadetů

České reprezentanty po porážkách s Francouzi (0:3) a Bělorusky (2:3) čekaly dva těžké duely s favorizovanými týmy Německa a Itálie. Jak se nakonec ukázalo, Češi byli nejslabším celkem své skupiny, když ve čtyřech zápasech dokázali uhrát jen tři sety a skončili beznadějně poslední.

Česká republika – Německo 0:3 (-20, -20, -12)

Česká republika – Itálie 0:3 (-17, -23, -11)

Foto: www.cvf.cz

Štítky kadeti, kadetky, česká reprezentace, brno, kvalifikace ME, volejbal, postup

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.