pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

Zbrojovku zaskočil Vyškov. Brňané doma s nováčkem pouze remizovali 2:2

Obrovské překvapení se dnes zrodilo v jedenáctém kole druhé fotbalové ligy. Fotbalisté Zbrojovky pouze remizovali na domácím hřišti s nováčkem soutěže z Vyškova 2:2. Bod exligový celek zachraňoval až v samotném závěru, kdy se hlavou trefil střídající Rogožan.

Fotbalisté brněnské Zbrojovky byli v zápase jasným favoritem, což se potvrdilo také v prvním poločase, ze kterého si Brňané po brance Adama Fouska odnesli do kabin jednobrankové vedení. Ve druhé půli ale svěřenci kouče Trousila přidali na aktivitě a zaslouženě vyrovnali. Flodera, jenž v prvním poločase nahradil v brance domácích zraněného Berkovce, překonal bývalý hráč Zbrojovky Marek Vintr. Povzbuzení hosté navíc skóre navýšili. Po zákroku Bariše zahrával Vyškov penaltu, jíž se ujal znovu Vintr a s přehledem proměnil. Brno nakonec neodešlo ze zápasu s ligovým novicem s prázdnou, když se trefil hlavou brněnský Lukáš Rogožan.

Zbrojovka i přes ztrátu vede ligovou tabulku s 26 body. V neúplné tabulce má náskok osmi bodů před Varnsdorfem a Vlašimí. Vyškov, jemuž vůbec nevyšel úvod soutěže, se v posledních kolech zvedá, což se odráží i na postavení v tabulce. Jihomoravskému celku patří devátá pozice.

Zbrojovka : Vyškov