Zbrojovka si veze z Karviné bod za remízu 1:1, nadále zůstává na sestupové pozici

Brněnská Zbrojovka dnes cestovala v rámci 22. kola nejvyšší fotbalové soutěže do Karviné. Zápas skončil nerozhodně 1:1. Brno si díky bodovém zisku polepšilo na patnáct bodů. Stále ale zůstává v tabulce na sestupové 16. pozici. Na patnáctou Mladou Boleslav ztrácí čtyři body.

Svěřenci trenéra Richarda Dostálka nastoupili oproti minulému ligovém utkání s Plzní v lehce pozměněné sestavě. Obranu vyztužil stoper Pernica a do branky nastoupil místo Šustra uzdravený Jiří Floder. Brňané nevstoupili do utkání ideálně, už v 11. minutě se prosadili Karvinští, když se k odraženému balonu dostal Rafael Tavares. Po jeho přízemní střele se brněnský brankář natahoval k levé tyči marně.

Brno mohlo na nepříznivý stav brzy zareagovat. Růsek však pálil pouze do připraveného karvinského brankáře Bolka. Na druhé straně hrozil znovu Tavares. V 28. minutě však střílel pouze nad branku. Když se pak neprosadil přes spolehlivě chytajícího Bolka pěknou ranou brněnský Štepanovský, odcházeli do kabin po první půli spokojenější hráči Karviné.

V druhém dějství Zbrojovka přidala a vypracovala si zajímavé možnosti. Nebezpečná byla střela Štepanovského, na druhé straně v 65. minutě zahrozil po pěkném průniku domácích Herc. Zakončení ovšem chyběl větší důraz, a tak Floder zasáhl bez větších potíží. Krátce po akci Karvinských se hra otočila a Brnu po závaru ve vápně chybělo ke vstřelení branky jen větší štěstí. To se k nim přiklonilo zanedlouho. V 66. minutě zahrávali Brňané roh. K centru se dostal Pachlopník, který míč posadil přesně na hlavu Luďka Pernici

Brněnští po vyrovnání ožili a tlačili se do šancí. V závěru utkání dokonce Růsek mohl rozhodnout, jenže jen těsně minul levou tyč Bolkovi brány. Skóre se už nakonec nezměnilo. Kouče Dostálka může kromě získaného bodu těšit, že jeho svěřenci konečně vstřelili branku. V posledních čtyřech zápasech včetně prohraného pohárového utkání v Teplicích totiž hráči Brna nedokázali vstřelit ani branku. V příštím utkání změří doma Zbrojovka síly s Jabloncem.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!