úterý 21. ledna 2020 Běla

Martin Šeda

Martin Šeda » Články

FOTO: Větší park, zklidnění dopravy. Město vyhlásilo vítěze soutěže na novou podobu Mendláku

Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas, i taková by mohla být budoucí tvář historického centra Starého Brna. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí. Svoje řešení představilo sedm...

Příběh legendárních Lužánek oblétne svět. Dokument získal nominaci na filmový festival v Mexiku

Od památné fotbalové rozlučky Petra Švancary, kdy Lužánky po letech ožily energií desítek tisíc fanoušků, sice uběhly už více než tři roky, příběh legendárního fotbalového svatostánku ale tentokrát doslova obletí svět. Dokumentární film Stadion...

VIDEO: Brněnskými ulicemi kličkoval namol opilý řidič. Málem srazil několik lidí na zastávce šaliny

Šílená jízda, která mohla skončit vážným zraněním, nebo i smrtí. Na kličkující červenou Fabii upozornili svědci u Dětské nemocnice v Brně v pondělí odpoledne. Za volantem seděl namol opilý řidič a s dopravními předpisy si rozhodně hlavu nelámal.

Několikrát trestaný muž ukradl banány. Prodavače pak kopl kolenem do hlavy a vyrazil mu zuby

Několikrát seděl ve vězení a stejně nemá dost. Hodonínští policisté řešili případ krádeže banánů s nečekanou dohrou. Osmatřicetiletý několikrát soudně trestaný muž ukradl tři kusy ovoce, prodavače pak surově zbil.

Požár kulturáku v Drnovicích začala vyšetřovat policie

Do vyšetřování pátečního požáru kulturního domu v Drnovicích se vedle hasičů zapojili už i policisté. Na webu to uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová. S rozsáhlým požárem bojovali hasiči celé páteční odpoledne. Škoda přesáhne 20 milionů korun.

Řidička srazila chodce. Policisté hledají svědky

Dopravní policisté prosí veřejnost o pomoc a případné svědectví nehody, která se stala v neděli večer u Mikulova. Řidička Renaultu Scenic jela ve směru od Mikulova na Sedlec a narazila do chodce, který šel po silnici.

Kultura pod širým nebem. Národní divadlo Brno dnes zahájí sezónu koncertem na Zelňáku

Ať žije nová sezona! Národní divadlo Brno zahájí tu letošní koncertem pod širým nebem na Zelňáku. Návštěvníci se můžou těšit na ochutnávku toho nejlepšího z nadcházející sezony.

Škodolibý zloděj ukradl sedadlo z cizího kola. Policistům přímo před očima

Netradiční krádež v přímém přenosu zažili v noci na neděli hodonínští policisté. Na parkoviště před hlavním nádražím přijel muž na kole, z jiného kola během pár vteřin odmontoval sedadlo a ujížděl pryč.

Hasiči vyjížděli přes noc kvůli větru téměř k padesáti případům

K téměř padesátce případům spojeným se silným větrem vyjížděli během noci na pondělí hasiči na jižní Moravě. Nejčastěji šlo o popadané stromy a větve na silnicích. Varování před silným větrem platí až do pondělního večera.

VIDEO: Nad hasičem se při požáru v Drnovicích otevřel a propadl strop

O tom, že je práce hasiče náročná a nebezpečná zároveň, snad nikdo nepochybuje. Vidět však na vlastní oči nebezpečí, kterým jsou hasiči vystavování, nahání husí kůži. Důkazem toho je i videozáznam z pátečního požáru kulturního domu v Drnovicích....

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.