čtvrtek 14. listopadu 2019 Sáva

Jiří Prýgl

Jiří Prýgl » Články

Divadlo Radost slaví výročí festivalem

úterý, 18. listopadu 2014, 15:58Kultura

Divadlo Radost slaví výročí festivalem

Z pohádky do pohádky, za Machem s Šebestovou i do poetické Kytice. Všude tam diváky zavede Festival Radosti, který dnes začíná v Divadle Radost – nejstarší profesionální loutkové scéně v České republice.

Brno si připomene výročí 17. listopadu

pátek, 14. listopadu 2014, 15:49Společnost

Brno si připomene výročí 17. listopadu

Ve svátek 17. listopadu si budou také Brňané připomínat Mezinárodní den studentstva, čtvrtstoletí od sametové revoluce i výročí ukončení první světové války. Naplánováno je hned několik vzpomínkových akcí, demonstrací a pochodů.

Brno dostalo dotaci na další opravy Špilberku

pátek, 14. listopadu 2014, 13:18Politika

Brno dostalo dotaci na další opravy Špilberku

Město Brno získalo další dotaci z evropských fondů, a to ve výši 106 milionů korun na projekt Národní kulturní památka Špilberk – lapidárium a centrum restaurátorských prací. Zároveň dojde k opravě severního přístavku a vodojemů, čímž vzniknou i...

Rada schválila nominace na Cenu města Brna

čtvrtek, 13. listopadu 2014, 19:36Společnost

Rada schválila nominace na Cenu města Brna

Na základě doporučení odborné komise navrhli ve středu radní města 12 osobností na udělení Ceny města Brna pro rok 2014. Nominace musí ještě schválit městské zastupitelstvo na prosincovém zasedání.

Vodné a stočné od Nového roku podraží

středa, 12. listopadu 2014, 11:13Společnost

Vodné a stočné od Nového roku podraží

Od Nového roku si budou muset Brňané připlatit za vodné a stočné. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna. Zatímco letos zaplatili za obě položky 70,94 za metr krychlový, v roce 2015 to bude 74,46 koruny. Zvýšení tak činí 3,52 Kč/m³, což představuje...

Svítící opona rozzářila prostranství před divadlem

Před 49 lety, přesně 2. října 1965, bylo Janáčkovou operou Liška Bystrouška slavnostně otevřeno nově vybudované divadlo v Rooseveltově ulici. Spolu s tím se tehdy změnilo i jeho bezprostřední okolí včetně přiléhajícího parku Koliště.

Výstava představuje slavnou éru automobilů značky „Z“

V listopadu uplyne 90 let od doby, kdy tehdejší Československá zbrojovka v Brně uvedla na trh svůj první automobil DISK. K tomuto výročí uspořádalo Technické muzeum v Brně v hlavní budově v Purkyňově ulici v Králově Poli unikátní výstavu.

Koupaliště Riviéra je nejlepší v republice

Brněnské koupaliště Riviéra zvítězilo v celostátní soutěži TOP AQUA ZAŘÍZENÍ 2014 v kategorii Venkovní aquaparky a koupaliště pro sezonní provoz. Na druhém místě se umístilo koupaliště Mladá Boleslav a na třetím koupaliště na Kraví hoře.

Do vily Tugendhat  se vrátily originální kusy nábytku

Město Brno získalo do svého majetku originální kusy nábytku, které byly součástí původního zařízení funkcionalistické vily Tugendhat. Jedná se o příborník (buffet), lavici, stolek (coffee table) a křeslo (chaise longue).

Nové brněnské studio České televize postaví sdružení ČT Brno

Necelých tři sta milionů korun bude stát nové studio České televize v Brně. Ve veřejné soutěži o tuto zakázku uspělo sdružení ČT Brno, které vytvořilo konsorcium firem IMOS a PKS stavby.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.