pondělí 1. června 2020 Laura

Posnídal jen vodku. Pak usedl za volant

Tři decilitry vodky si dal ve čtvrtek ráno v Brně osmatřicetiletý cizinec. Poté odjel autem do práce, kde půllitrovou lahev tvrdého alkoholu dopil. Odpoledne zamířil vyzvednout stavební materiál, na cestě ho však chytli policisté.

Královopolská hlídka muži udělala test na alkohol. „Nadýchal téměř dvě promile. Navíc mu už dříve soud kvůli drobnému prohřešku zakázal řídit,“ řekl mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb. Doplnil, že za ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí cizinci až tři roky za mřížemi.

O něco dramatičtěji vypadal úterní zásah v Medlánkách. „Když hlídka narazila na podezřelé BMW, jeho řidič nereagoval a snažil se ujet. Zabočil však do slepé ulice, kde zastavil,“ popsal mluvčí.

Auto zastavilo až o policejní vůz

Auto ale špatně zabrzdil, takže se rozjelo a zastavilo až o policejní vůz. „Posádka BMW nechtěla poslechnout pokyny policistů. I přes ztmavená skla hlídka viděla zmatené jednání řidiče a spolujezdkyně. Nakonec pod pohrůžkou použití střelné zbraně z vozu vystoupili,“ informoval Šváb.

Sedmadvacetiletý řidič z Uherskohradišťska nadýchal přes jednu promili alkoholu. „Policistům se bude zpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky. Spolujezdkyně zase bude vysvětlovat, kdo si u ní v autě schoval pákové nůžky a další podezřelé věci,“ uzavřel mluvčí.

Autoři

Štítky opilec, řidič, alkohol, královo, pole, medlánky, krimi, zprávy, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.