Počasí dnes20 °C, zítra23 °C
Sobota 25. května 2024  |  Svátek má Viola
Bez reklam

Drogová ghetta v centru Brna jsou plná heroinu

Závěry analýz pracovní skupiny prevence kriminality ukazují, že v centru Brna se rozšiřují sociálně vyloučené lokality, pro které je charakteristická vysoká koncentrace uživatelů tvrdých drog, zejména heroinu.

Situace, na jejíž nebezpečí upozorňují také neziskové organizace, byla předmětem posledního zasedání jihomoravského zastupitelstva. „Nad řešením situace se sejde panel odborníků,“ řekl agentuře Mediafax člen pracovní skupiny prevence kriminality Zdeněk Dufek.

Poslední zářijové zasedání krajského zastupitelstva rozhodlo o vyplacení zbývající části peněz na podporu neziskových organizací pracujících v oblasti protidrogové politiky.

Jihomoravský kraj se tak podle Dufka stal jedinou institucí, která meziročně nesnižuje své příspěvky do této oblasti. „Celkově letos z rozpočtu kraje vyplatíme na financování aktivit drogové prevence devět milionů korun,“ upřesnil Dufek.

V letech 2009 a 2010 přitom kraj podle Dufka vydal na protidrogovou prevenci vždy 8,5 milionu korun. Vloni a letos podporu protinarkotických organizací zvedl na devět milionů korun.

Z hlediska lokalit ohrožených počtem uživatelů drog je podle odborníků významný především střed města Brna. Krajská pracovní skupina prevence kriminality proto k problému svolala na 2. října kulatý stůl, kde budou diskutovat odborníci na tuto problematiku o možnostech řešení problému.

„Pozvali jsme zástupce policie, městské policie, dotčených městských částí a neziskových organizací, které se věnují protidrogové problematice,“ vypočítal Dufek.

Napsal Jiří Nováček, Mediafax

Štítky drogy, Brno, ghetto, heroin, Zdeněk Dufek, prevence kriminality, nezisková organizace, Mediafax, Jihomoravský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Drogová ghetta v centru Brna jsou plná heroinu  |  Krimi  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.