středa 20. října 2021 Vendelín

Brněnský soud dal vrahům dívky z Jihlavy výjimečné tresty

Brněnský krajský soud za loňskou brutální vraždu 15leté dívky v Jihlavě dnes potrestal Michala Kisiova 25 a Tomáše Zavřela 22 roky vězení. Odpykat by si je měli v nápravném zařízení se zvýšenou ostrahou. Jakub Doležal, který dvojici pomáhal s odklízením těla zavražděné, dostal dva roky vězení za přečin nadržování.

Verdikt zatím není pravomocný. Trojice se proti němu může odvolat k olomouckému vrchnímu soudu.    

Dívku podle spisu Kisiov vyhodil loni 16. března nahou z okna svého bytu v jihlavské Havířské ulici, když mu údajně po pohlavním styku řekla, že nahlásí policii, že ji znásilnil. Dívka pád z jedenáctimetrové výšky přežila. Kisiov ji odvlekl zpět do bytu, kde ji podle žaloby se Zavřelem zavraždil.

Kisiov a Zavřel, kterým bylo v době činu 19 let, odmítli vypovídat. Oba pouze uvedli, že je celá věc mrzí. O rok mladší Doležal tvrdí, že k vraždě dívky kamarády nepobízel a s úklidem těla jim pomohl jen proto, že z nich měl strach. Podle žalobce Jiřího Moravy mohl vraždě zabránit, což ale neučinil. Soud se s tím neztotožnil a uložil Doležalovi podstatně mírnější trest.

Poté, co dívka přežila pád z okna, zavolal Kisiov Zavřelovi a Doležalovi a pozval je domů. Všichni tři mladíci byli silně opilí. Začali podle obžaloby přemýšlet, jak se dívky zbavit. Kisiov policii popsal, že ji nejprve škrtil rukama, pak ho vystřídal Zavřel. Ten pak prý Kisiovovi poradil, aby si vzal motorkářskou botu. Kisiov si ji obul a stál na dívčině hrudníku.

Oběť i toto trýznění přežila. Pak ji Kisiov se Zavřelem škrtili kabelem od počítače. Nakonec dívku podle Kisiovovy výpovědi na polici uškrtil Zavřel textilním páskem. Tělo oběti tři mladíci zabalili do prostěradla a vhodili ho do kontejneru. Ostatky skončily na skládce, kde byly po několika dnech nalezeny. Z dívčina těla zbylo jen torzo; našlo se z něj asi 20 procent.

"Co je zarážející, to je bezcitnost a otrlost dvou hlavních pachatelů," řekl v odůvodnění rozsudku soudce Miloš Žďárský. Přitěžující skutečností bylo také to, že dívka před smrti trpěla dlouhé minuty.

Zdroj ČTK

Štítky soud, vražda, Jihlava, Brno, Petra, Michal Kisiov, Tomáš Zavřel, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.