pátek 5. března 2021 Kazimír

FOTO: Policisté objevili na jižní Moravě šest migrantů schovaných mezi rourami v rumunském kamionu

Jihomoravská policie objevila další šestici nelegálních běženců. Mužů si všiml ve svém autě rumunský řidič, který vezl náklad přes Českou republiku. Den před tím policisté našli šest jiných migrantů, kteří se přepravovali v českém kamionu.

V pátek odpoledne se policisté setkali s netradičním nákladem v jednom z projíždějících kamionů. Na čerpací stanici u dálnice D46 zastavil rumunský řidič, který převážel roury. Zdálo se mu ale, že něco není v pořádku, proto šel svůj náklad zkontrolovat. Poté, co zjistil, že se mu pravděpodobně do nákladního prostoru dostaly nějaké osoby, zavolal policii.

Policisté zadrželi na letišti ve Vyškově pět migrantů bez dokladů. Za poslední týden řešili už patnáct uprchlíků

Nezvykle hodně práce mají v posledních týdnech jihomoravští cizinečtí policisté a celníci. Stále častěji totiž naráží na lidi utíkající z chudých zemí bez dokladů. Jejich cílem je často Německo, způsob dopravy se liší - od tuláků na poli po...

Z Vyškova vyrazila hlídka hned na místo, a protože se zdálo, že osob v autě bude víc, přidali se i dálniční policisté z Ivanovic. Po otevření návěsu z něj vyskákalo šest mladých mužů a někteří z nich neměli doklady. 

Policisté zadrželi na jihu Moravy za týden deset migrantů. Jeden z nich se držel pod návěsem a byl šťastný, že ho našli

Cizinečtí policisté se na jižní Moravě rozhodně nenudí. Jen za poslední týden zadrželi deset lidí, kteří do Česka přijeli bez dokladů. Jeden z nich se držel už od Itálie pod návěsem kamionu v prostoru pro rezervní kolo. Když ho policisté zcela...

Policisté nyní zjišťují, jak a kde se do kamionu, který k nám přijel ze Slovenska, dostali a jakou roli v případě sehrál jeho řidič. Cizinci pravděpodobně pochází z Afghánistánu.“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka. 

Od začátku roku už policie odhalila 26 nelegálních běženců, patřila k nim i šestice osob, kterou ve čtvrtek večer policisté našli v nákladovém prostoru českého kamionu na D1 ve směru na Prahu. 

Za loňský rok to bylo více než sto padesát osob odhalených při nelegálním cestování v ložné ploše kamionu.“ doplnil David Chaloupka. 

Celníci na D2 zadrželi turecký kamion vezoucí 48 uprchlíků ze Sýrie

Jihomoravští celníci dnes odpoledne na D2 zadrželi na Břeclavsku kamion s návěsem, ve kterém se schovávalo 48 lidí pocházejících pravděpodobně ze Sýrie. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen, celníci je spolu s policisty postupně...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto PČR

Štítky Migrantim uprchlíci, policie, kamion, jihomoravský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.