úterý 20. října 2020 Vendelín

Seniorka se v Brně slunila na balkóně. V dešti se pak nedokázala zvednout z lehátka a slaňovat pro ni museli strážníci

Nejen pandemie, ale i nevyzpytatelné počasí ohrozilo v sobotu zdraví starší paní z Lesné. Ta se vydala užívat si sluneční paprsky na balkon, kde se uvelebila do lehátka. S náhlým deštěm se ale ozvaly i zdravotní problémy a žena se nemohla zvednout. Na pomoc jí proto museli do vyššího patra přispěchat strážníci se slaňovací technikou.

Podzimními slunečními paprsky se v sobotu nechala zlákat starší žena z Lesné. Uvelebila se proto v lehátku na balkoně a užívala si slunečního svitu. To však ale netušila, že se záhy octne ve velmi nepříjemné situaci. Nevyzpytatelné počasí se záhy změnilo a s mračny se spustil vydatný déšť. 

Se změnou počasí se ozvaly i zdravotní potíže a seniorka se v nečase marně snažila zvednout z lehátka a dostat se do bytu. Její volání o pomoc naštěstí zaslechla sousedka a rychle se obrátila na linku 156. Krom strážníků se na uvedenou adresu vydala i hlídka z pořádkové jednotky městské policie, kteří zjistili, že se paní nachází ve vyšším patře, kam se nedalo z venku dostat jinak, než na slaňovací technice. Díky ní se přes sousední balkon dostali až k nemohoucí ženě.

Promočenou a podchlazenou paní pak strážníci přenesli do bytu, kde ji osušili a zabalili do teplých přikrývek. Přivolaní zdravotníci ženu po prvotním ošetření předali do péče příbuzných." dodala mluvčí strážníků Markéta Skřivánková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo21 čtenářů

Foto Pixabay

Štítky Brno, mpb, strážníci, seniorka, záchrana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Dvořák

To znám. V souvislosti s deštěm mě také bolívají artrotické klouby. Jenže mě bolí tak dva dny před tím, než začne pršet. To je dost času, abych z balkonu odešel a nezmokl.

čtvrtek, 15. října 2020, 06:28

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.