úterý 1. prosince 2020 Iva

Jedná se o blog, názory redakce se nemusí s názory autora shodovat.

Dopravní podnik opraví tramvajové tratě. Brňanům se uleví při cestování příští rok.

Hned několik velkých tramvajových výluk čeká Brňany v příštím roce. Připravované velké rekonstrukce tratí v pondělí představili zástupci Brněnského dopravního podniku.

V létě na tři měsíce (6-8/2020) zmizí tramvajová doprava z ulice Veveří v úseku Jana Uhra - Žerotínovo náměstí.  Ulice je v havarijním stavu a je nutná její oprava, uvedl generální řiditel DPmB Miloš Havránek. Dle něj půjde vzhledem k poloze ulice zřejmě o nejnáročnější výluku příštího roku.
Ze Severu Brna se zase v příštím roce dočkají opravy Merhautovy ulice v úseku mezi Křižovatkami Jugoslávská a Provazníkova. Na opravu čekáme léta, už se na ní těšíme. Po dobu rekonstrukce se sice budeme muset smířit s dopravním omezením, ale oprava už je neskutečně potřebná řekl starosta Brna - Sever Martin Maleček.
Těší se i lidé, kteří ulicí denně projíždějí. Je nejvyšší čas ji opravit. Je to hotový tankodrom, nedá se tam pořádně jezdit ani autem, ani na kole, řekl Jiří Nováček, který bydlí na sídlišti Lesná. S nim souhlasí i řidiči tramvají, kteří občas mají problémy udržet vůz na kolejích, když zaprší, nebo napadne lupení na koleje, jak se stávají nebezpečné. V některých místech totiž jsou koleje níž, než je silnice a panely mezi kolejemi, drhnou spodkem tramvaje.
Součástí prací v Merhautově bude nejenom oprava kolejí a povrchu silnice v celé její šíři, ale i rekonstrukce zastávkových ostrůvků Jugoslávská.
Dělníci se v roce 2020 vrhnou i na opravy tratě v Nových Sadech. Výluka padne na léto. Ke kolejím přibudou travnaté a květinové pásy.
Současně s tím na jaře začnou dělníci pracovat na trati v Brněnských Bohunicích. Jiný velký projekt naopak v roce 2020 skončí. Dělníci by měli dokončit tramvajovou trať Plotní. Díky tomu by se měla po 2 rokách vrátit linka 12 do Komárova a linka 9 zpátky na trasu do Julianova.  Na rok 2021 se plánuje zatím oprava tramvajové tratě do Lesné přes Tomanovu a Zemědělskou, která je v havarijním stavu.

Co a kdy se opraví příští rok?

březen - červen 2020 trať v Merhautově ulici
červen - srpen trať na Veveří
červenec - srpen 2020 výluka Nové Sady

Po dobu výluk v případě Veveří pojedou linky 3 a 11 přes Pisárky. Linka 12 pojede do uzlu Česká a dále náhradní doprava, pravděpodobně úvratí v úseku Nerudova - Technologický park. Za tramvaje 3 a 11 bude zavedena náhradní autobusová doprava.
Výluka na lince 5 bude znamenat s největší pravděpodobností přesměrování linky 5 od zastávky Jugoslávská do zastávky Mostecká. Linka 46 by měla jet do uzlu Jugoslávská z Lesné přes zastávku Zemědělská.
V případě výluky na Nových Sadech pojede linka 8 obousměrně odklonem ulicí Hybešovou a Vídeňskou. Za vyřazený úsek bude vedena náhradní autobusová doprava. 

Autoři

Štítky Blog

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.