pátek 7. října 2022 Justýna

V Brně vznikla speciální ambulance pro Ukrajince

Nová ambulance určená výhradně pro pacienty z Ukrajiny začala fungovat ve Fakultní nemocnici Brno (FN Brno). Do areálu mohou mířit uprchlíci, kteří potřebují předepsat léky, trpí chronickými stavy nebo chtějí vyřídit administrativní dokumenty.

Ukrajinští pacienti, kteří našli nové zázemí v Brně a okolí, najdou nově vzniklou ordinaci v přízemí budovy P bohunické nemocnice. Dveře brněnské UA ambulance se budou od dnešního dne otevírat dvakrát týdně, vždy ve středu a v pátek. Telefonické konzultace ale probíhají také mimo pracovní dobu, kdy je lidem k dispozici ukrajinsky hovořící lékař.

Zřízení samostatné ambulance vychází z nařízení Ministerstva zdravotnictví. „Dosud jsme fungovali v takzvaném hybridním režimu UA Pointu, který se nám velmi osvědčil, protože pacienti vyžadují opravdu různorodé lékařské specializace. Běžně se na nás obrací denně jednotky pacientů, v průměru je to necelých deset,“ řekl primář Diagnosticko-terapeutického centra FN Brno Petr Benda.

Otevírací doba ambulance se může podle Bendy přizpůsobit poptávce pacientů. Ve FN Brno i Dětské nemocnici v Brně stále funguje UA Point, v němž zdravotníci poskytují uprchlíkům neodkladnou zdravotní péči čtyřiadvacet hodin denně. 

Hodnocení článku je 38 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto FN Brno

Štítky nemocnice, ukrajina, válka, pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.