úterý 13. dubna 2021 Aleš

Vyhledávání

Nalezené články: "válka"

Zemřelý muž po sobě zanechal nebezpečné dědictví, rekreační chatu měl plnou ostré munice

Na dvacet šest kilo malorážové munice, granáty i letecké pumy. Muž si ve své chatě na Brněnsku uskladňoval nálezy z období druhé světové války.

Před sto lety se narodila Marie Kudeříková, která se po válce stala symbolem komunistického odboje

V souvislosti s protinacistickým odbojem za druhé světové války zdůrazňoval totalitní režim před rokem 1989 zásluhy komunistických odbojářů. Povědomí o nekomunistických bojovnících za svobodu se naopak snažil potlačit. A právě jedním ze symbolů...

Kanaďani si zamilovali moravská a česká vína, místní vinaři slaví úspěch

Kanaďani si zamilovali moravská vína. Obyvatelé provincie Prince Edward Island si zásilku českých a moravských vín objednali už potřetí, tuzemská vína se tak dostávají na kanadský trh, což je pro místní vinaře velký úspěch.

Covid přibrzdil migraci. Mladí lidé z Afriky ale stále touží po Evropě, tvrdí vědci z Brna

Migrace do Evropy ze zemí Středního východu a Afriky v posledních letech klesá. Loni přišlo z těchto zemí necelých sto tisíc migrantů, oproti rekordnímu roku 2015 je to méně než desetina. Důvodem poklesu příchozí je zejména koronavirová pandemie,...

V Brně od rána trápí řidiče i chodce ledovka

Jižní Moravu trápí od rána ledovka. V některých obcích na Brněnsku či Blanensku jsou špatně sjízdné silnice, kvůli čemuž nabírají autobusové spoje zpoždění. V Brně zase mají problémy chodci, kterým komplikují život zledovatělé chodníky.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "válka"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "válka"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.