pondělí 24. února 2020 Matěj

Zdraví

Brněnské nemocnice potřebují krev a kostní dřeň, nové dárce zkouší motivovat Adam Ondra

České zdravotnictví potřebuje krev i kostní dřeň. Dárce láká kampaň Darujme krev pro Brno, která začne v dubnu 2020. Její tváří je brněnský lezec Adam Ondra a tenisová reprezentantka Lucie Šafářová, dárcům kampaň slibuje dny otevřených dveří v...

Jihomoravští záchranáři vyjíždějí stále zbytečně často. Polovinu volajících vyřídí přes telefon

V roce 2018 měli záchranáři 103 798 výjezdů, v roce 2019 zaznamenali nepatrný pokles na 102 229 výjezdů. Počty jsou stále vysoké a jedním z hlavních důvodů je to, že lidé volají záchranáře i k méně závažným případům.

Brněnská firma bude brzy prodávat roušky, které zachytí i zahubí koronavirus

Brněnská firma Respilon začne do dvou týdnů ve spolupráci s izraelskou firmou vyrábět speciální roušky, které budou schopné koronavirus zachytit, ale také zahubit. Během několika týdnů budou k dostání za desítky korun.

Jižní Morava je na počátku chřipkové epidemie. Některé nemocnice zakážou návštěvy

Jihomoravský kraj je na prahu chřipkové epidemie. Hygienici oproti minulému týdnu evidují výrazný nárůst počtu lidí s akutním respiračním onemocněním a chřipkou. Na 100.000 obyvatel připadá 1711 nemocných. Počty nemocných se zvýšily ve všech...

Uherskohradišťská nemocnice vyloučila nakažení koronavirem u pacienta z Hulína

Čtyřicetiletý muž z Hulína, který se včera obrátil na plicní ambulanci v Kroměříži s podezřením na koronavirus, zákeřnou nákazou netrpí. Muž byl hospitalizován v uherskohradišťské nemocnici na infekčním oddělení, kde mu zdravotníci odebrali...

Ledovka potrápila chodce i nemocnice. V Kyjově kvůli pádu ošetřili 120 pacientů za dva dny

Chirurgické oddělení Nemocnice Kyjov ošetřilo za víkend kvůli ledovce asi třikrát více lidí než obvykle. Za 48 hodin prošlo ambulancí přes 120 pacientů, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí nemocnice Filip Zdražil.

Uherskohradišťská nemocnice hospitalizovala pacienta z Kroměříže s podezřením na koronavirus

Podezření na koronavirus už se objevilo na Moravě. Do Kroměřížské nemocnice přišel muž, který se 9. ledna vrátil jako turista z Číny. Lékaři ho ihned transportovali na infekční oddělení do Uherského Hradiště, kde budou testovat vzorky. Výsledky...

Koronavirus zatím nejblíže Jihomoravskému kraji? Ve Vídni izolovali mladou ženu

Od sobotního večera ve Vídni leží mladá žena v izolované místnosti s podezřením na nákazu koronavirem, informoval Deník.cz. Zatím se jedná o nejbližší případ nákazy, co se týče Jihomoravského kraje. Na vídeňském letišti je teď zvýšený dohled.

Auto srazilo dvě mladé ženy, obě skončily v nemocnici. Záchranáři nabádají řidiče i chodce k opatrnosti

Dnes odpoledne srazilo auto v Jundrově dvě mladé ženy. Obě skončily v nemocnici se středně těžkým zraněním. Záchranáři varují před ledovkou na silnici a chodcům doporučují reflexní prvky.

Vědci z Brna vyvíjí revoluční techniku k odhalení rakoviny kůže, nemoc ročně zabije 450 lidí v Česku

Speciální techniku, která by mohla včas odhalit rakovinu kůže, vyvíjí tým vědců v Brně. Už brzy by mohl speciální přístroj pomoci při léčbě pacientů, ročně je rakovina kůže nově zjištěna u 1500 lidí, 450 z nich léčbu nezvládne.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.