neděle 26. ledna 2020 Zora

Vzdělání

Odborníci zhodnotí deset let České republiky v Evropské unii

Akademický i politicko-ekonomický pohled na deset let členství České republiky v Evropské unii nabídne konference, která se koná v úterý v devět hodin ráno v aule Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Joštově ulici v centru Brna.

Masarykova univerzita letos hospodaří s rekordním rozpočtem

Masarykova univerzita v Brně letos hospodaří s rekordně vysokým rozpočtem 8,3 miliardy korun. Oproti loňsku je částka vyšší o 200 milionů korun, minulý týden ji schválil akademický senát.

Stopslovakum.cz? Autor webu chtěl jen vyvolat diskuzi

Vášnivou diskuzi rozpoutala v pátek webová stránka stopslovakum.cz. Její autor vyzýval čtenáře, aby zabránili velkému přílivu slovenských studentů na brněnské vysoké školy. Ve skutečnosti se jednalo pouze o studentskou kampaň, která si kladla za...

V budovách bývalého pivovaru vzniklo výzkumné centrum za 150 mil.

Brno má nové výzkumné centrum pro informační technologie. Stojí v areálu Vysokého učení technického v Brně Králově Poli. Jeho vybudování stálo zhruba 150 milionů korun, většinu částky pokryly dotace z Evropské unie.

Náměstek hejtmana Juránek nedoporučuje stavbu mateřských škol

Náměstek jihomoravského hejtmana Stanislav Juránek (KDU-ČSL) nedoporučuje obcím stavět nové mateřské školy. Důvodem je klesající počet dětí, kterých bude například v Jihomoravském kraji podle předpokladů Českého statistického úřadu v roce 2020...

Masarykova univerzita měla nakoupit přístroje předražené o miliony

Masarykova univerzita (MU) údajně nakoupila předražené přístroje pro své vědecké centrum CEITEC. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes. Podle ní pořídila univerzita dvě magnetické rezonance Siemens Prisma bez veřejné soutěže a o desítky...

Výstava v Urban centru ukáže Brno jako město vědy a výzkumu

Od 18. února 2014 bude v Urban centru na Staré radnici zahájena nová výstava, na které se Brno představí jako město vědy, výzkumu a inovací. Seznámíte se s místy, kde vznikají projekty posilující jeho pozici centra špičkové vědy.

Škola primátora Onderky nesmí přijímat nové studenty

Nové studenty už nesmí přijímat soukromá Vysoká škola Karla Engliše, na které získal titul také brněnský primátor Roman Onderka. Radiožurnál ve středu informoval, že škole neprodloužila akreditační komise kvůli nízké kvalitě výuky akreditaci oborů.

Atraktivní svět genetiky představí Mendelianum

Vyzkoušet si práci v molekulárně-biologické laboratoři, podívat se na modely molekul DNA nebo se dozvědět více o životě Johann Gregora Mendela budou moct návštěvníci nové expozice Mendelianum, kterou plánuje v Biskupském dvoře nejpozději koncem...

Masarykova univerzita slaví 95 let

pondělí, 27. ledna 2014, 15:27Vzdělání

Masarykova univerzita slaví 95 let

Až po vzniku samostatného československého státu se Brno dočkalo zřízení u nás druhé české univerzity. Stalo se tak přijetím zákona 28. ledna 1919.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.