úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

V Brně vyrostla největší továrna na elektronové mikroskopy na světě

Společnost FEI dnes slavnostně otevřela nové technologické centrum v průmyslové zóně Černovická terasa. S rozlohou 27.000 m2 je to největší technologická budova, která byla v České republice v letošním roce postavena. Společnost FEI do ní investovala 700 milionů korun a její stavba trvala jeden a půl roku.

„Jsme potěšeni, že po téměř dvacetiletém působení v Brně zde znovu rozšiřujeme výrobní kapacity, laboratoře i kanceláře. Dnes jsme s 60 procenty objemu produkce nejvýkonnější jednotkou celé firmy a dále rosteme,“ uvedl Jiří Očadlík, generální ředitel FEI Czech Republic. „Nová budova je výjimečná nejenom svou rozlohou a moderním vybavením, ale také tím, že vytváří příjemné pracovní prostředí pro naše zaměstnance,“ dodal Očadlík.

FEI je předním světovým výrobcem elektronových mikroskopů – špičkových vědeckých přístrojů, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek milionů korun. Hlavními odběrateli přístrojů FEI jsou proslulé univerzity, velké farmaceutické společnosti nebo vývojová centra kosmického, polovodičového, těžebního, automobilového či leteckého průmyslu. FEI je největším exportérem Jihomoravského kraje a držitelem několika ocenění Zaměstnavatel regionu.

„Je to pro Brno obrovský úspěch a tato investice je předpokladem pro další růst a rozšíření aktivit FEI. Moravská metropole je pro FEI klíčová díky své strategické poloze a dostatku kvalifikované pracovní síly. V brněnské pobočce se FEI věnuje produkci, testování a servisu špičkových mikroskopů, které míří k zákazníkům do celého světa,“ uvedl Očadlík.

Tisková zpráva

Štítky FEI, mikroskopy, brno, věda, technika, výroba, technologie, elektronové mikroskopy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.