neděle 4. prosince 2022 Barbora

Vypusťte kašny, zahlásili v Brně o měsíc dříve. Na vině jsou drahé energie i počasí

Zatímco minulý rok touto dobou se Brňané procházeli městem kolem tekoucích a stříkajících fontán, letos jsou už vodní prvky kompletně mimo provoz. Kromě chladného počasí a nočních mrazíků, které se chvílemi blíží až nule, jsou na vině i stále rostoucí ceny energií. Kompletně hotovo budou mít dělníci v říjnu.

Předčasná zima a rostoucí ceny energií. Takové důvody vedly správce vodních prvků v moravské metropoli k vypnutí zhruba o měsíc dříve než loni. „Všechny kašny jsme už v posledních třech týdnech odstavili mimo provoz. Podstatné pro nás je, že teď žádná z fontán zbytečně nespotřebovává energie, není to totiž nejlevnější,“ vysvětlila Drbně Kateřina Novotná z Veřejné zeleně města Brna, která se stará například o kašnu před Janáčkovým divadlem, na náměstí Svobody, na Moravském náměstí u koně markraběte Jošta či v lužáneckém parku. 

Podobně jako městská příspěvkovka zareagovala městská část Brno-střed. Úřad, pod nějž spadá například fontána na Obilním trhu, před budovou JAMU či Parnas na Zelném trhu, se rozhodl k ukončení provozu kvůli chladnému počasí. „Nemáme žádný striktně stanovený termín, kdy kašny odstavíme. Obvykle jsou pro nás ukazatelem aktuální teploty, které mají v posledních dnech do teplého babího léta daleko,“ řekla mluvčí městské části Brno-střed Kateřina Dobešová.

Fontány ještě čekají zazimovací práce

Než pracovníci všechna vodní díla odstaví, uskuteční na zařízeních před blížící se zimou nezbytné úpravy.. „Práce před zazimováním se týkají zejména různého čištění a doprovodných činností na technice jako jsou trubky či ventily. Zkrátka jde o práce, které nemůžeme dělat, když jsou vodní prvky v provozu,“ sdělila Dobešová, podle níž bude zazimování hotové v následujícím měsíci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Brno, kašny, ceny energií

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Baron Kocharovski

DRAHÉ ENERGIE... takže: nejen vypustit kašny (a krakena), ale taky POZHASÍNAT idi*ot*ské svítící reklamy: na baráku, na lidické, (naproti hotelu); ve městě... všude PLNO SVĚTEL, nikde, nikdo, ničím nešetří! :-((( pak nemůžete chtít po lidech, aby se chovali zodpovědně, když MĚSTO SAMO, hýří jak VLASTNÍ BLBOSTÍ OPILÍ RUSOVÉ! :-(((

sobota, 1. října 2022, 19:22

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.