středa 23. června 2021 Zdeňka

Lidé v Brně nově zdarma vrátí do sběrných středisek použité pneumatiky

Na více než dvaceti sběrných střediscích v Brně, které provozuje odpadová firma SAKO, mají lidé možnost nově vrátit zdarma použité pneumatiky. Doposud to bylo možné pouze na vybraných čtrnácti stanovištích a za službu se vybíral poplatek – 55 korun za pneumatiku s diskem a 30 korun za pneumatiku bez disku. 

Novinka platí od začátku června. Celkem mají Brňané k dispozici 26 prostorných středisek, kam lze donést jak použité kolo s diskem, tak i bez něj. Lokality jsou dostupné na internetových stránkách firmy. Podle předsedy představenstva společnosti SAKO Brno Filipa Ledera je o službu mezi veřejností zájem. Tímto krokem chce také odpadová firma docílit toho, aby se snížil počet vyloužilých pneumatik na nelegálních skládkách. 

Zatím je dostupných středisek 26, jež pojmou až padesát kusů pneumatik. V nejbližší době se jejich počet ještě zvýší. „Od července se k nim přidá i právě dokončované sběrné středisko odpadu v Židenicích na Lazaretní ulici, které uvedené kritérium splňuje také,“ uvedl Leder, který je rovněž místostarostu v brněnské části Žabovřesky za KDU-ČSL.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto SAKO BRNO

Štítky Odpad, Brno, SAKO, Třídění, Pneumatiky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.