pondělí 1. března 2021 Bedřich

Počet nově nakažených koronavirem se na jižní Moravě začíná denně přibližovat dvěma tisícům

Za středu přibylo na jižní Moravě 1778 nově nakažených koronavirem. Od začátku pandemie jde o čtvrtý nejvyšší přírůstek a čísla z posledních dní se začínají přibližovat listopadu, kdy zažila Česká republika nejvyšší nárůst nakažených. Za středu přibylo i 58 hospitalizovaných, dohromady leží v nemocnicích s koronavirem 770 lidí. Kraj tak stále nachází v nejvyšším pátém stupni protiepidemického systému PES.

Z uvedených necelých osmi stovek nakažených v nemocnici je 112 ve vážném stavu, 387 ve středně vážném, 233 s lehkými příznaky a 38 bezpříznakových. V listopadové špičce leželo v nemocnici 1200, v prosinci číslo kleslo na 500, nyní opět stoupá.

Nejvíce nakažených hlásí za středu Brno a to 625, Brněnsko hlásilo 284 vnově nakažených, Hodonínsko 192, Blanensko 172, Břeclavsko 161, Znojemsku 170 a Vyškovsko 123. Aktuálně je na jižní Moravě nakažených 12 440 lidí.

Krematoria na jižní Moravě jsou na hraně kapacit. Tohle jsem za 13 let své práce ještě nezažil, říká ředitel jednoho z nich

Krematorium na brněnském Ústředním hřbitově i soukromé krematorium v Hustopečích jsou na hranici svých kapacit. Zatím ale dostačují, řekli zástupci obou zařízení. Počet kremací se podle nich začal zvyšovat loni v říjnu, kdy nabrala na rychlosti...

Podle ředitelky protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renaty Ciupek pracují hygienici o víkendech i svátcích, včetně těch vánočních i Nového roku. Kapacitně však nemají šanci stíhat. „Vzhledem k nárůstu počtu pozitivně testovaných antigenními testy a omezení dostupnosti praktických lékařů z důvodu dovolených, nejsou naše kapacity dostačující," dodala. Aktuálně je v nařízené karanténě v kraji dva a půl tisíce lidí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Vít Hassan

Štítky koronavirus, jižní morava, statistiky, nakažení, hospitalizovaní

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.