čtvrtek 1. října 2020 Igor

V Židenicích má vyrůst vysílač třikrát vyšší než zástavba, pětatřicetimetrový stožár firma s nikým nekonzultovala

V Židenicích má vyrůst 35 metrů vysoký mobilní vysílač, zpráva vyděsila obyvatele, ale překvapila i zástupce městské části. Místostarosta Židenic Petr Kunc na sociálních sítích uvedl, že o plánované stavbě úřad neměl ani ponětí a rozhodně s ní nesouhlasí. Stožár třikrát větší než zástavba, který má posílit signál pro mobilní telefony, měla v místě postavit firma CETIN.

Jedna z obyvatelek ulice Komprdova, Klára Odehnalová, se podle výpovědi pro Deník obává znehodnocení nemovitostí okolo i nevzhkednosti stavby. S vysílačem, který má postavit telekomunikační společnost CETIN, nesouhlasí ani zástupci městské části. Ti tvrdí, že firma jim o stavbě nedala vůbec vědět, natož aby plány s městskou částí probrala, jak je obvyklé.

Podle místostarosty Petra Kunce je chování firmy nepřijatelné a označil ho na svých sociálních sítích dokonce za prasečinu. Firmu se městská část pokusila také kontaktovat a se situací je konfrontovat. Zpětné vazby se ale zatím nedočkala.

„Na naši výzvu zatím nikdo z CETIN nereagoval, včera Rada MČ jednomyslně vyjádřila zásadní nesouhlas s tímto záměrem." uvádí Petr Kunc na twitteru. S vysílačem jako takovým nemá městská část problém. Firmě by dokonce chtěla navrhnout postavit vysílač v části, která není obydlená, jak místostarosta uvedl pro Deník.

Zástupci firmy CETIN ale tvrdí, že s radnicí komunikovali delší dobu a na stížnost údajně budou reagovat. Mluvčí Klára Zavadilová pro Deník uvedla, že její kolegové teď spolu se zástupci úřadu budou hledat pro vysílač jiné místo.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Petr Kunc/twitter

Štítky Vysílač, brno, židenice, signál, místostarosta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.