Kvalita vody na přírodních koupalištích jižní Moravy se zhoršila. Kde se ještě dá koupat?

Autoři | Foto pixabay.com

Kvalita vody v některých přírodních koupalištích v Jihomoravském kraji se zhoršila. Přibylo míst, kde hygienici kvalitu vody hodnotí stupněm tři z pěti, tedy jako zhoršenou jakost vody. Nikde však není koupání zakázáno.

Zhoršenou jakost vody hygienici evidují v obou letovických koupalištích - Svitavice i Vranová, také ve Výrovicích na Znojemsku. Voda vhodná ke koupání se zhoršenými smyslově postižitelnými vlastnostmi je stále v Palavě na Blanensku, nově také v rybníku Suchý na Blanensku.

Prýgl bez problémů

Bez problémů jsou koupaliště na Brněnské přehradě, a to v Rokli, Rakovci, Kozí horce, Sokolském koupališti a Osadě. Koupat se dá v přírodním koupacím biotopu v městské části Brno-jih i v jezírku Wellness Infinit Maximus v Brně.

Vhodná voda je v Kovalovicích i Oslavanech na Brněnsku, na Nových Mlýnech na Břeclavsku a v Lulči na Vyškovsku. Rekreaci nabízejí i koupaliště Lučina a Bohuslavice na Hodonínsku, na Znojemsku pak Bantice, Vémyslice či Vranovská přehrada.

Hygienici sledují více než dvacet nejnavštěvovanějších přírodních koupališť. Někde dělají rozbory sami, z jiných míst jim posílají výsledky rozborů provozovatelé koupališť. Lidé se dozvědí informace o kvalitě vody na informačních tabulích.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky přírodní koupaliště, kvalita vody, koupání, Jihomoravský kraj, koupaliště, okres Blansko, okres Znojmo, Výrovice, Vranová, Brněnská přehrada, Rokle, Rakovec

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.