čtvrtek 6. srpna 2020 Oldřiška

Podchod pod hlavním nádražím nově patří Brnu. Město z něj chce udělat moderní obchodní pasáž

Divné stánky, hodně bezdomovců a zastaralý prostor alias podchod pod hlavním nádražím. To by se ale mělo změnit. Novým vlastníkem podchodu je město Brno, které by z prostoru chtělo vybudovat moderní obchodní pasáž odpovídající 21. století.

Městský soud v Brně rozhodl, že vlastníkem podchodu je nově město Brno, jehož dlouhodobým cílem je prostor vyklidit a upravit tak, aby nevypadal jako tržnice. „Podchod má velký komerční potenciál kvůli desítkám tisíc lidí, kteří tudy denně prochází,“ uvedl radní města pro oblast majetku Róbert Čuma.

Stánky s oblečením ale ještě nějakou dobu zůstanou na svém místě. „Vzhledem k tomu, že je téměř jisté, že se protistrana odvolá, tak stánky zůstanou, kde jsou,“ okomentoval Čuma. Zmiňované obchody se nelíbí ani studentce Janě Drápelové. „Jsou tady opravdu divné stánky a hodně bezdomovců,“ uvedla Drápelová. „Nebojím se tudy chodit, ale rozhodně by to tady mohlo vypadat lépe. Tento prostor už je velmi zastaralý,“ dodala.

O dalším postupu se bude nyní jednat, ale snahou města je učinit z podchodu důstojnější místo. „Mi osobně připadá logické tady vybudovat moderní obchodní pasáž odpovídající 21. století,“ sdělil Čuma. Redaktorka města Kateřina Gardoňová dodala, že výraznější zásahy budou možná spojené s plánovanou rekonstrukcí celého přednádražního prostoru.

Právě v roce 2022 by měla začít demolice obchodní domu na Dornychu. Na přednádražním prostoru tak vznikne 6 nových domů a mezi nimi zakryté náměstí. Společnost Crestyl tam chce postavit byty, kanceláře, obchody, restaurace a další služby.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Štítky podchod, hlavní nádraží, Brno, rekonstrukce

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.