pondělí 13. července 2020 Markéta

AKTUÁLNĚ: Volání, internet ani televize nefungují. Vodafone postihl masivní výpadek

Výpadky fungování sítě Vodafone zaznamenali zákazníci po celé České republice. Lidem nefunguje volání, mobilní data, pevný internet ani televize. Operátor pracuje na obnově služeb.

Už několik desítek minut hlásí zákazníci Vodafonu celorepublikový výpadek prakticky všech služeb jejich operátora. Na čísla operátora se nedá dovolat a nejde volat ani z nich. Podle iDnes mobily opakovaně hlásí vypnutou datovou službu, lidé nemohou naladit televizní připojení a v některých regionech ani pevný internet.

„Milí zákazníci, aktuálně se můžete setkat s výpadky hovorů, datových služeb a televize. Usilovně pracujeme na tom, abychom potíže co nejrychleji odstranili. Moc se vám omlouváme za případné komplikace," vysvětlili zástupci Vodafonu na Facebooku a doplnili, co mají lidé v případě, že potřebují tísňové volání.

„Pokud byste potřebovali volat tísňovou linku a nemohli jste teď vytočit hovor, vyndejte z telefonu SIM kartu a volejte číslo 112. Na toto číslo se dovoláte i bez SIM karty, stačí, když jste v dosahu alespoň jedné mobilní sítě,“ píše Vodafone na Facebooku.

V některých regionech výpadek lidé vůbec nezaznamenali. Například internet nebo televize může některým lidem v jednom městě fungovat a jiným ne.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky Vodafone, výpadek, sítě, telefon, volání, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.