sobota 8. května 2021 Statní svátek

VIDEO: Celníci vylili čtrnáct tisíc litrů Starobrna do kanálu

Pohled, který milovníky piva nepříjemně píchne u srdce. Brněnští celníci asistovali v pivovaru Starobrno u vylití 14 tisíc litrů piva. Pandemie koronaviru, vyhlášení nouzového stavu a řada dalších omezení totiž způsobila, že ve skladech restaurací, barů i samotných pivovarů zbývá spousta piva, které kvůli expiraci už nebude možné vypít. Díky novele zákona můžou však pivo za dozoru celníků vylít a zažádat o vrácení spotřební daně.

Schválená novela zákona o spotřebních daních nově umožňuje provozovatelům daňových skladů, tedy i pivovarům, požádat příslušného správce daně o možnost vrácení již distribuovaného piva zpět do skladů. Pod dohledem celníků je pak možné pivo zlikvidovat a následně si požádat o vrácení uhrazené spotřební daně.

V případě Starobrna se jednalo o 14 tisíců litrů, které bylo staženo z prodeje z tanků a následně zlikvidováno. „Postupně zde bude likvidováno i další pivo, které měly některé podniky nakoupeno v KEG sudech. Daňový subjekt tak bude mít nárok na vrácení příslušné částky spotřební daně," uvedla mluvčí celníků  Lada Temňáková.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Celní správa

Štítky starobrno, pivo, celníci, vylití, kanál, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jiri Vrzal

Pokud je někdo milovníkem piva, tak nemůže mít radost z vylití jakéhokoliv piva. A pokud ano, tak není milovníkem piva...

úterý, 26. května 2020, 08:23

Vítězslav Žurek

V Brně žiju 20 let a za tu dobu se receptura Starobrna změnila nejmíň dvakrát a vždy k lepšímu! Takže si ty kecy o tom jak vám to nechutná strčte někam. Stejně to všichni melete pořád dokola už jen ze setrvačnosti a abyste mohli zůstat v trapném "klubu nesnášečů" tohodle piva ;-) Holt u sousedů je tráva vždycky zelenější a pivo lepší a nadávání na StaroBrno je jen hloupá brněnská móda řekl bych.

pondělí, 25. května 2020, 21:33

Petr Súkeník

Starobrna škoda není a nebude

čtvrtek, 21. května 2020, 17:35

Jiri Vrzal

Milovníky piva nepotěší vylití jakéhokoliv piva ????.

čtvrtek, 21. května 2020, 06:36

Jiří Richter

Milovníky piva vážně nepichne u srdce to, že se vyleje Starobrno... Spíš nás to potěší ????

středa, 20. května 2020, 14:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.