sobota 15. května 2021 Žofie

Stavba VMO se odkládá. Antimonopolní úřad zrušil druhou etapu stavby městského okruhu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil zadávací řízení na II. etapu výstavby velkého městského okruhu v Brně. Rozhodnutí potvrdil předseda úřadu Petr Rafaj, je pravomocné, potvrdili mluvčí úřadu Martin Švanda a brněnský ředitel ředitelství silnic a dálnic David Fiala. Na rozhodnutí antimonopolního úřadu upozornil server Zdopravy.cz.

„Předseda ÚOHS zamítl podaný rozklad a potvrdil rozhodnutí o zrušení zadávacího řízení. Rozhodnutí je pravomocné," řekl Švanda. Hlavním důvodem zrušení zadávacího řízení bylo to, že Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) jako zadavatel požadovalo nejen živnostenské oprávnění na provádění staveb, ale také další oprávnění ke zkouškám elektrického zařízení. Tento požadavek byl podle antimonopolního úřadu nadbytečný.


Stavba VMO Žabovřeská se odkládá. Na popud malé slovenské firmičky zasáhl antimonopolní úřad

Stavba druhé části brněnského velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici po zrušení zakázky Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začne s několikaměsíčním zpožděním. Stížnost na zakázku uza dvě miliardy podala slovenská firma s obratem...


Projekt za dvě miliardy napadla firma s obratem stovek eur 

Stížnost na zakázku za dvě miliardy podala slovenská firma s příhodným názvem Deštrukprojekt, která má roční obrat zhruba 400 euro. ŘSD už v minulosti poukazovalo na to, že zmíněná společnost mohla být pouze nastrčená a ve skutečnosti za podnětem k ÚOHS stojí jedna z největších slovenských stavebních firem Váhostav.  


ŘSD se brání proti zastavení stavby městského okruhu v Brně. Slovenskou firmičku podezřívá jako nastrčenou

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) podalo rozklad proti rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který zrušil zakázku na stavbu části brněnského velkého okruhu v Žabovřeské ulici. Na tiskové konferenci to uvedli ředitel brněnského...


Obrátit se na soud nebo vypsat zakázku znovu?

Druhá etapa stavby okruhy měla začít ještě letos. Podle Fialy se teď musí ŘSD rozhodnout, zda se obrátí na soud, nebo vypíše zakázku znovu. Už po rozhodnutí první instance ŘSD pozastavilo činnost hodnotící komise. Aby při čekání na definitivní verdikt nemarnili silničáři čas, vyjmuli ze zakázky práce na kácení zeleně a zadali archeologický průzkum.

S dokončením stavby se dosud počítalo do konce roku 2023. Již na konci letošního roku by měla být hotová první etapa od křižovatky s Kníničskou po Kamenomlýnský most. Druhá etapa vede od něj do Pisárek. Dosud zde auta jezdí v jednom pruhu v každém směru, nově zde budou dva pruhy v obou směrech a tramvajová trať bude přeložena částečně do tunelu. Původní termín dokončení není kvůli zásahu ÚOHS nyní reálný. 

Hodnocení článku je 76 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMB

Štítky vmo, žabovřeská, práce, stavba, začátek, odklad, napadení, úohs

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.