středa 8. července 2020 Nora

Lodě na Prýgl v dohlednu nevyjedou. Začátek plavební sezóny se odkládá

Šestice lodí na Brněnské přehradně je připravena k vyplutí, přesto si na začátek plavební sezóny lidé ještě počkají. Avizovaný termín zahájení – sobota 18. dubna 2020 - se kvůli pandemii koronaviru odsouvá na neurčito.

„Po dohodě s vedením města jsme se s ohledem na prodloužení nouzového stavu rozhodli začátek
74. plavební sezóny odložit. Charakter provozu lodní dopravy je spíše rekreační, navíc vzhledem ke způsobu výměny cestujících a jejich odbavení není možné účinně regulovat pohyb u přístavních můstků a zabránit kumulaci většího počtu osob,“
uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Lodě mohou vyplout pár dní od rozhodnutí

Náhradní termín zatím není stanoven, na rozhodnutí o zahájení provozu lodní dopravy však dokáže Dopravní podnik města Brna reagovat operativně. „Celý systém lodní dopravy jsme schopni zprovoznit během několika dní. Všechny přípravné práce jsou hotové, po určení termínu zahájení lodní dopravy rozvezeme přístavní můstky, vydáme nové jízdní řády a zařídíme dostatečné personální obsazení služeb,“ dodal Havránek.

Šestice lodí, která vyčkává na hladině, má za sebou běžnou zimní údržbu. „Během zimy jsme zkontrolovali funkčnost všech systémů a provedli údržbu a drobné opravy. Na třech lodích jsme provedli kompletně nové nátěry, u druhé trojice proběhl nátěr hlavních palub a poničených částí,“ vysvětlil vedoucí lodní dopravy DPMB Martin Ecler.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Martin Šeda | Zdroj s použitím TZ

Štítky prýgl, brněnská přehrada, plavební sezona, lodě

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.